Pistácie pražené solené

#28_056
Wolfberry

Vynikajúce oriešky s vysokou nutričnou hodnotou s celou radou vitamínov a minerálov.

Hmotnosť
19,50 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Pistácia pravá, iným menom řečík pistáciový (Pistacia vera), je malý drobný stromček, ktorý pochádza z Ázie, odkiaľ sa rozšíril nielen napríklad k Stredozemnému moru, ale aj na Floridu, kde sa mu mimoriadne darí. Pistácií najviac vyhovuje suché subtropické podnebie, ale zvládne aj prízemné mrazíky. V máji až júni kvitnú žltkasté kvety, plody sa zbierajú v období septembra a októbra.

Pistácie sa pestuje pre oriešky, ktoré na stromčeku vyzerajú málinko ako hrozno. Oriešky sú asi 2,5 cm dlhé, majú škrupinu krémovej farby a ich jadrá sú zelené. Dajú sa konzumovať čerstvé alebo pražené a sú súčasťou mnohých národných jedál. Za zmienku stojí napríklad balkánsky Rahat alebo talianska mortadella.

Pistácie majú charakteristickú sladkastú chuť, jemnú konzistenciu a sú veľmi dobre stráviteľné. Obsahujú v priemere okolo 55 % olejov, 20 % bielkovín a 15 % cukrov. Keď k tomu pridáme ešte 10 % vlákniny, ktoré majú viac ako niektoré druhy ovocia, tak zistíme, že sa pistácie nutrične radí medzi najcennejšie orechy.

Pistácie sú navyše perfektným zdrojom vitamínu B6 a draslíka, ktorého malá hŕstka týchto orieškov obsahuje viac, ako banány. Wolfberry pistácie sú jemne pražené a solené. Sú pestované na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve v BIO kvalite a výborne sa hodia nielen k priamej konzumácii, ale aj do varených a pečených jedál alebo do studenej kuchyne.

Zloženie:
Pistácie pražené, solené.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_056
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_037

Značka: Wolfberry

Banány

Banány sú sušené mrazom, čo je najšetrnejší postup sušenie ovocia. Plátky banánov si tak zachovávajú svoju neuveriteľnú chuť i vôňu a okolo 90 % nutričných hodnôt čerstvého ovocia.

Cena 1,40 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód:: #28_057

Značka: Wolfberry

Mandle natural Medium

Vynikajúca nepražené a nesolená pochúťka plná vitamínov a minerálov vhodná ako na priamu konzumáciu, tak na pečenie a varenie.

Cena 15,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]