Triediť podľa

Cena
Značky
viac... menej
Filter

Najnovší článok

Vyhľadávanie

Boxerské a MMA rukavice

Boxerské a MMA rukavice

Boxerské rukavice alebo rukavice pre zmiešané bojové umenia (angl. Mixed Martial Arts, skrátene MMA) sa od seba líšia predovšetkým svojím tvarom. Rukavice na box sú plné s mäkkou výplňou a MMA rukavice sú bezprstové s tvrdšie výplňou. Jedným z najvýraznejších rozdielov medzi týmito dvoma druhmi rukavíc je úprava prstov bojovníka. Pri boxerských rukaviciach sú všetky prsty zabalené do jedinej polstrovanej priehradky. Pri MMA rukaviciach sú prsty oddelené ako pri bežných rukaviciach a nechávajú posledné kĺby a končeky prstov odkryté.

1 unca [oz] (medzinárodná) = 28,3495 g


Označenie OZ (unca) je označenie veľkosti výplne rukavíc, tzn. veľkosti úderovej plochy (výplne), nie veľkosť vnútornej časti čiže priestoru na samotnú ruku. Vnútorná časť rukavice je v podstate rovnaká pri 10oz. aj pri 14oz., táto veľkosť sa mení naozaj minimálne. Keďže každý má inú dlaň a veľkosť ruky, tento problém riešia bandáže. Bandáž slúži na ochranu ruky a jej spevnenie no i na to aby vhodným výberom dĺžky (2,5m, 3,5m, 4,5m, 5,5m) dostatočne vyplnila priestor medzi rukou a rukavicou.

Veľkosť rukavíc preto vyberáme podľa toho na aký účel rukavice chceme používať. Či na klasické tréningy, sparringy, iba na vrece či na zápasy. Na tréningy a sparringy je zvykom vyberať väčšie veľkosti (od 12oz., 14oz., 16oz.,...), opodstatnenie je nasledovné: pri nácvikoch či sparringoch nie je nutné knockoutovať „súpera", na tréningu vášho sparing partnera nie je nutné mať údery až také tvrdé ako napríklad pri zápase kde sa volí veľkosť menšia (10oz.), ide predsa o tréning. Ako sme už spomínali 10oz. sú určené na zápasy, menšia výplň rovná sa tvrdšia rana, a to už sa v zápase počíta. Samozrejme 10oz. rukavice sú využiteľné i ako voľba pre menších bojovníkov. Pre deti sa rukavice vyrábajú od 6oz.