BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g
   BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

   BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

   3,41 €
   6,81 €
   Zľava 50%
   BIO Škorica cejlónska mletá podporuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie, pôsobí proti nadúvaniu, prispieva k rozširovaniu ciev a znižovanie krvného tlaku.

   Dátum exp.: 31.05.2024
   Množstvo:

   Škorica a jej výnimočné účinky


   Škorica cejlónska mletá
    podporuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie, pôsobí proti nadúvaniu, prispieva k rozširovaniu ciev a znižovanie krvného tlaku. Používa sa ako korenie buď v pôvodnej, alebo mletej podobe. Má korenisto sladkastú chuť a príjemnú vôňu, ktorú jej dáva najmä obsiahnutá zlúčenina cinnamaldehyd.

   Škorica
    prehrieva organizmus, stimuluje krvný obeh a tým aj činnosť srdca a dýchanie. Prostredníctvom tepla privádza energiu do tela, dokonca samotná vôňa škorice stimuluje činnosť mozgu.

   Je to korenina s vysokým obsahom polyfenolov - chemických zlúčenín, ktoré zodpovedajú za jej charakteristickú farbu. Okrem schopnosti farbenia majú polyfenoly viacero zdraviu prospešných účinkov - pôsobia protizápalovo, zabraňujú rakovinotvorným procesom a chránia obehový systém, srdce a cievy.

   Spomedzi všetkých potravín zaujme škorica šieste miesto s najvyššou antioxidačnou schopnosťou. Znamená to, že je úspešná v boji proti nebezpečným voľným radikálom v tele, ktoré vznikajú predovšetkým následkom stresu, znečisteného životného prostredia, nevhodnej stravy či poruchách trávenia.

   Máme 2 hlavné typy škorice - Škorica cejlónska a čínska (cassia), ktorá je cenovo dostupnejšia, ale chuťou a arómou sa čínska škorica nedá s cejlónskou porovnať. Okrem toho obsahuje oveľa viac látky zvanej kumarín.

   Škorica má vysoký obsah bioaktívnych látok (polyfenoly, flavonoidy, kyselina laurová, kyselina škoricová), ktoré zlepšujú využitie glukózy bunkou a spomaľujú vylučovanie rýchlych, jednoduchých cukrov do krvného obehu. Pravidelné zaradenie škorice do jedálnička môže byť účinnou prevenciou hlavne rakoviny hrubého čreva, ale aj všeobecne karcinogénnych procesov, hlavnú úlohu v tejto prevencii zohráva látka cynnamaldehyd.

   Výhody:

   • priaznivo pôsobí na činnosť srdca, mozog a dýchanie
   • má vysoký obsah antioxidantov
   • má protizápalové vlastnosti
   • znižuje riziko srdcovocievnych chorôb
   • znižuje hladinu cukru v krvi
   • bojuje proti plesňovým a bakteriálny infekciám

   Použitie

   Škorica ako korenie sa používa hlavne na prípravu sladkých pokrmov, do najrôznejšieho pečiva a cukrárenských výrobkov alebo pri zaváraní ovocia. Jej drevitá a zároveň sladká chuť sa výborne hodí k mliečnej ryži, koláčom, ovocným knedliam alebo kompótu. Veľmi dobre ladí aj s mnohými druhmi sušeného ovocia. Štipka škoricového prášku navonia čokoládové nápoje aj kávu. Používa sa však aj do mäsitých pokrmov, hlavne v orientálnej a latinskoamerickej kuchyni.

   Upozornenie

   Škorica cejlónska nie je vhodná pre tehotné ženy.

   Skladovanie

   Skladujte na suchom a tmavom mieste.

   Wolfberry
   #28_045
   8595701100293

   Škorica cejlónska (Cinnamomum zeylanicum) mletá BIO 100 %.

   NUTRIČNÉ HODNOTY

   BIO Škorica cejlónska mletá

   100 g

   RVH (%)*

   Energia

   1231 kJ

   294 kcal

   -

   Tuky

   z toho nasýtené mastné kyseliny

   3,2 g

   0,9 g

   -

   -

   Sacharidy

   z toho cukry

   37 g

   35 g

   -

   -

   Vláknina

   53 g

   -

   Bielkoviny

   3,5 g

   -

   Soľ

   0,07 g

   -

   * Referenčná výživová hodnota.
   Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).

   BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

   BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

   3,41 €
   6,81 €
   Zľava 50%