BIO Para orechy

#28_033
Wolfberry

Vynikajúca nepražená a nesolená pochúťka ideálna k priamej konzumácii, alebo na varenie a pečenie.

Hmotnosť
3,10 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Para orechy sú semená stromu Bertholletia excelsa. Tento 40 až 50 metrov vysoký strom z čeľade hrnečníkovitých rastie v dažďových pralesoch Južnej Ameriky, patrí k najväčším stromom Amazónie a je významný práve pre svoje semená. Jeho kvety sú žlté a veľmi nepríjemne páchnu, plody sú potom veľké kapsuly s pevným oplodím, ktoré merajú od 10 do 20 cm. Vnútri týchto kapsúl sa nachádza od 12 do 22 semien, ktoré sú ukryté v tvrdej škrupine a majú veľmi chutné jadra.

Prevažná väčšina para orechov na svetových trhoch pochádza z divoko rastúcich stromov, pretože je zriedka kedy pestovaná. V čase zrelosti veľké kapsuly opadávajú a semená z nich vyberajú domorodí zberači, ktorí sú pri tejto činnosti často padajúcimi plodmi zranení.

Jadrá para orechov sú veľmi výživné, pretože obsahujú okolo 70% tukov, 13% bielkovín a 5% sacharidov. Obohatené sú tiež o vitamíny a minerály. Najčastejšie sa para orechy jedia surové, ale rovnako ako ostatné orechy je potrebné ich dobre požuť. Ak máte radšej chuť pražených orieškov, môžete ich dať piecť na 5 až 10 minút do rúry. Počas tej chvíle získajú zlatohnedú farbu a veľmi príjemnú chuť.

Wolfberry para orechy sú nepražené a nesolené, na lome biele až slonovej biele a majú krásne sladkastú chuť. Sú v BIO kvalite, takže ich môžete konzumovať priamo, alebo ich pridávať do dezertov, sladkých krémov, müsli, kaše, jogurtov a rôznych zmesí sušeného ovocia a orieškov.


Zloženie:
Para orechy BIO 100 %, nepražené, nesolené.

Alergény: Orechy.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_033
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_044

Značka: Wolfberry

Mandle lúpané Medium

Vynikajúca nepražená a nesolená pochúťka plná vitamínov a minerálov vhodná nie len na priamu konzumáciu, ale aj na pečenie a varenie.

Cena 7,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]