BIO Konopné semienka lúpané 500 g v papierovej dóze

#28_008
Wolfberry

Jemná oriešková chuť a bohaté zastúpenie živín robia z konope premianta medzi semienkami. Skvelý doplnok šalátov či müsli.

Hmotnosť
11,50 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

BIO Konopné semienka lúpané patria medzi najvýživnejšie semienka s príjemnou chuťou, ktorá sa podobá lieskovým orechom. V BIO kvalite z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Wolfberry konopné lúpané semienka sú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Podobajú sa síce slnečnicovým semienkam, ale sú oveľa mäkšie. Vyznačujú sa príjemnou a diskrétne vôňu. Ich chuť je veľmi jemná, takže nemá vplyv na príchuť ďalších ingrediencií v pokrmoch. Ich veľkou výhodou je to, že ich môžu konzumovať aj ľudia, ktorí trpia alergiou na orechové plody.

Semienka obsahujú esenciálne aminokyseliny, ktoré si ľudské telo nevie vytvoriť. Semienka sú dobrým zdrojom vlákniny, fosforu, draslíka, zinku, medi, mangánu a horčíka, ale aj výborným zdrojom vitamínov A, B1, B2, B6, C a E.

Konopné semienka neobsahujú THC (tetrahydrokanabinol), čo je omamná látka, ktorá sa nachádza v hašiši a marihuane), vďaka tomu ich môžu konzumovať aj tehotné a dojčiace ženy, deti, športovci, rekonvalescenti a staršie osoby.

Wolfberry konopné lúpaná semienka sú v BIO kvalite a vyznačujú sa extrémnou čistotou masy. Bežne sa produkujú takéto semená s nečistotami okolo 0.5%, zatiaľ čo Wolfberry konopné semienka obsahujú týchto nečistôt iba 0.1%. Ďaleko dôležitejšie je ale fakt, že po vylúpaní zostáva normálne v produkte od 2 do 7% tvrdých šupiek, ale Wolfberry garantuje vo svojich lúpaných konopných semienkach maximálne 0.2% týchto častíc.

Odporúčané dávkovanie: 1 - 2 polievkové lyžice konopných semienok denne. Ideálne je ich konzumácia ráno na lačno, ale je možné ich pridávať aj do jogurtov, šalátov, müsli atď.

Ak neradi chrúmete semienka, tak vyskúšajte konopné mlieko, na ktorý vám prinášame recept. Čo budete potrebovať:

·        100 g nelúpaných konopných semienok

·        0,5 l vody

·        na dochutenie môžete pridať napríklad vanilku, škoricu a pod.

·        na dosladenie môžete pridať napríklad datle, banány, javorový sirup, med, kokosový cukor (nie je podmienkou)


Postup: Konopné semienka namočte na 1 deň do 250 ml vody. Po tejto dobe pridajte ingrediencie, ktorými chcete mlieko dochutiť a dobre rozmixujte. Dolejte zostávajúcu vodu a mlieko je hotové. Pokiaľ ho hneď nespotrebujete, tak vám vydrží v chladničke 2 - 3 dni.Výhody:

·        obsahuje esenciálne aminokyseliny

·        obohatený o vitamíny a minerály

Zloženie: 100 % BIO Konopné semienka.

Skladovanie: Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_008
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: