Najnovší článok

Vyhľadávanie

  Zinc GymBeam, 180 tbl
  • Zinc GymBeam, 180 tbl

  Zinc GymBeam, 180 tbl

  #17_019

  Zinok je dôležitý minerál, ktorý sa podieľa na mnohých telesných funkciách. Podporuje imunitný a nervový systém a zabezpečuje aj správnu činnosť mozgu.

  8,96 €
  6,90 €
  S DPH
  Množstvo
  Skladom

  Popis

  Zinok je nevyhnutný pre naše zdravie


  Zinok je dôležitý minerál, ktorý sa podieľa na mnohých telesných funkciách. Od delenia buniek, cez syntézu bielkovín, kolagénu a inzulínu, až po znižovanie hladiny cholesterolu a produkciu hormónov štítnej žľazy. Podporuje imunitný a nervový systém a zabezpečuje aj správnu činnosť mozgu. Pomáha urýchliť hojenie po úraze, regeneráciu svalov, priaznivo vplýva na pleť, vlasy a nechty.

  Zinok je minerál a stopový prvok, ktorý je nepostrádateľný pre naše zdravie a vyskytuje sa takmer vo všetkých orgánoch. Najväčšiu koncentráciu má v hormóne inzulín a vo vysokej koncentrácii sa nachádza aj v očných tkanivách, v koži, vo svaloch a v kostiach. Dôležitú úlohu zohráva pri syntéze kolagénu a bielkovín, a jeho nedostatok má za následok úbytok kolagénu z ciev a kĺbov, ako aj úbytok svalovej hmoty. Podporuje syntézu a aktiváciu buniek lymfatického systému, udržuje celistvosť buniek, urýchľuje ich delenie, a tým aj hojenie rán.

  Zinok je potrebný pre správnu funkciu kožnej bariéry, reprodukčných orgánov - zvyšuje aj tvorbu testosterónu a spermií u mužov. Posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť voči infekciám a pôsob ako prevencia proti chrípke. Je dôležitý pri tvorbe T-lymfocytov (bunky imunitného systému), raste a funkčnosti leukocytov (biele krvinky). Podporuje produkciu hormónov štítnej žlazy a syntézu inzulínu v Langenharsových ostrovčekoch. Udržiava pH krvi, zvyšuje v nej koncentráciu vitamínu E a znižuje aj hladinu cholesterolu v krvi. Zabezpečuje rast, vývoj a činnosť mozgu.

  Jedným z prvotných prejavov nedostatku zinku v tele je nadmerné vypadávanie vlasov a ich znížená kvalita, ako aj krehké a lámavé nechty. Zinok pôsobí na nechty ako stimulátor obnovy ich zdravej štruktúry a rastu. Okrem toho je známy tiež svojimi priaznivými účinkami na pleť, a preto sa často používa na liečbu akné.  Zinok podporuje hojenie trhliniek a rán, aktívne tiež chráni bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom, znižuje tvorbu zápalov, ekzémov a rôznych kožných ochorení.


  Výhody:

  • kladne pôsobí na metabolizmus cukrov, bielkovín a tukov
  • podporuje syntézu bielkovín, kolagénu a inzulínu
  • pozitívne pôsobí na rast, fyzickú zdatnosť a výkonnosť organizmu
  • je nevyhnutý pri tvorbe kostného tkaniva
  • zabezpečuje normálny rast a vývoj mozgu
  • pozitívne vplýva na nervový systém a duševný stav
  • podporuje imunitný systém a odolnosť voči infekciám a chrípke
  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • podporuje plodnosť u mužov aj žien
  • zvyšuje tvorbu testosterónu a kvalitu spermií
  • pozitívne vplýva na pleť a kožné ochorenia
  • zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov

  Odporúčané dávkovanie

  Užívajte 1 tabletu denne a zapite dostatočným množstvom vody.

  Upozornenie

  Neužívajte, ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku lieku. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.

  Skladovanie

  Uchovávajte mimo dosahu malých detí, pri izbovej teplote (5-30°C), v uzavretom obale, na suchom mieste. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou.

  Detaily produktu
  #17_019
  8586022217623

  Plnidlo (mikrokryštalická celulóza, hydrogénfosforečnan vápenatý), oxid zinočnatý, povlak (kyselina steárová), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý).


  NUTRIČNÉ HODNOTY

  Veľkosť 1 dávky: 1 tbl

  1 tbl

  RVH (%)*

  Zinok (ako oxid zinočnatý)

  15 mg

  150

  * Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).