Zinc GymBeam, 180 tbl
   Zinc GymBeam, 180 tbl

   Zinc GymBeam, 180 tbl

   6,90 €
   8,96 €
   Zľava 23%
   Zinok je dôležitý minerál, ktorý sa podieľa na mnohých telesných funkciách. Podporuje imunitný a nervový systém a zabezpečuje aj správnu činnosť mozgu.
   Množstvo:

   Zinok je nevyhnutný pre naše zdravie


   Zinok je dôležitý minerál, ktorý sa podieľa na mnohých telesných funkciách. Od delenia buniek, cez syntézu bielkovín, kolagénu a inzulínu, až po znižovanie hladiny cholesterolu a produkciu hormónov štítnej žľazy. Podporuje imunitný a nervový systém a zabezpečuje aj správnu činnosť mozgu. Pomáha urýchliť hojenie po úraze, regeneráciu svalov, priaznivo vplýva na pleť, vlasy a nechty.

   Zinok je minerál a stopový prvok, ktorý je nepostrádateľný pre naše zdravie a vyskytuje sa takmer vo všetkých orgánoch. Najväčšiu koncentráciu má v hormóne inzulín a vo vysokej koncentrácii sa nachádza aj v očných tkanivách, v koži, vo svaloch a v kostiach. Dôležitú úlohu zohráva pri syntéze kolagénu a bielkovín, a jeho nedostatok má za následok úbytok kolagénu z ciev a kĺbov, ako aj úbytok svalovej hmoty. Podporuje syntézu a aktiváciu buniek lymfatického systému, udržuje celistvosť buniek, urýchľuje ich delenie, a tým aj hojenie rán.

   Zinok je potrebný pre správnu funkciu kožnej bariéry, reprodukčných orgánov - zvyšuje aj tvorbu testosterónu a spermií u mužov. Posilňuje imunitný systém, zvyšuje odolnosť voči infekciám a pôsob ako prevencia proti chrípke. Je dôležitý pri tvorbe T-lymfocytov (bunky imunitného systému), raste a funkčnosti leukocytov (biele krvinky). Podporuje produkciu hormónov štítnej žlazy a syntézu inzulínu v Langenharsových ostrovčekoch. Udržiava pH krvi, zvyšuje v nej koncentráciu vitamínu E a znižuje aj hladinu cholesterolu v krvi. Zabezpečuje rast, vývoj a činnosť mozgu.

   Jedným z prvotných prejavov nedostatku zinku v tele je nadmerné vypadávanie vlasov a ich znížená kvalita, ako aj krehké a lámavé nechty. Zinok pôsobí na nechty ako stimulátor obnovy ich zdravej štruktúry a rastu. Okrem toho je známy tiež svojimi priaznivými účinkami na pleť, a preto sa často používa na liečbu akné.  Zinok podporuje hojenie trhliniek a rán, aktívne tiež chráni bunky pred voľnými radikálmi a oxidačným stresom, znižuje tvorbu zápalov, ekzémov a rôznych kožných ochorení.


   Výhody:

   • kladne pôsobí na metabolizmus cukrov, bielkovín a tukov
   • podporuje syntézu bielkovín, kolagénu a inzulínu
   • pozitívne pôsobí na rast, fyzickú zdatnosť a výkonnosť organizmu
   • je nevyhnutý pri tvorbe kostného tkaniva
   • zabezpečuje normálny rast a vývoj mozgu
   • pozitívne vplýva na nervový systém a duševný stav
   • podporuje imunitný systém a odolnosť voči infekciám a chrípke
   • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
   • podporuje plodnosť u mužov aj žien
   • zvyšuje tvorbu testosterónu a kvalitu spermií
   • pozitívne vplýva na pleť a kožné ochorenia
   • zlepšuje kvalitu vlasov a nechtov

   Odporúčané dávkovanie

   Užívajte 1 tabletu denne a zapite dostatočným množstvom vody.

   Upozornenie

   Neužívajte, ak ste alergický na ktorúkoľvek zložku lieku. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Prípravok nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.

   Skladovanie

   Uchovávajte mimo dosahu malých detí, pri izbovej teplote (5 - 30 °C), v uzavretom obale, na suchom mieste. Chráňte pred svetlom a vlhkosťou.

   GymBeam
   #17_019
   8586022217623

   Plnidlo (mikrokryštalická celulóza, hydrogénfosforečnan vápenatý), oxid zinočnatý, povlak (kyselina steárová), protihrudkujúca látka (stearan horečnatý).


   NUTRIČNÉ HODNOTY

   Veľkosť 1 dávky: 1 tbl

   1 tbl

   RVH (%)*

   Zinok (ako oxid zinočnatý)

   15 mg

   150

   * Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).


   Ďalšie produkty v rovnakej kategórii

   Zinc GymBeam, 180 tbl

   Zinc GymBeam, 180 tbl

   6,90 €
   8,96 €
   Zľava 23%