• Novinka

Ryžová múka instantná

#28_069
Wolfberry

Výborná náhrada za pšeničnú múku.

Hmotnosť
2,95 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Ryžová múka instantná je cenovo dostupná múka, slúžiaca ako výborná náhrada za pšeničnú múku. Ide o ľahko stráviteľnú potravinu, ktorá vyvoláva pocit nasýtenia, neobsahuje lepok a je tak vhodná pre pacientov s celiakiou a pri bezlepkovej diéte. Oproti klasickej múke sa nemusia tepelne upravovať.

Ako používať ryžovú múku instantná

Ryžovú múku instantnú môžete použiť na prípravu kaší, pri zahusťovanie polievok, omáčok a zmesí na mäsové, zeleninové a ovocné výrobky. Bez varenia rozmiešajte v horúcom (i sójovom) mlieku alebo vode a dochuťte trstinovým cukrom, karob alebo podľa Vašich preferencií. Túto múku môžete použiť aj do bezlepkových zmesí na pečenie. Pri pečení sa obvykle tiež mieša s inými druhmi múky (pohánkovou, kukuričnú a ďalšími). Cesto z ryžovej múky je pevné, v mnohých ohľadoch podobné cestu z pšeničnej múky, hoci nie je tak pružné. Ryžová múka zvyšuje objem a spojivosť bezlepkových zmesí. Je výbornou surovinou pre pečenie bezlepkových sušienok, tort a nekysnutých buchiet. Môže byť tiež skvelou náhradou za pšeničnú múku pri výrobe trojobale.

Charakteristika

Ryža patrí medzi hlavné potraviny polovici svetovej populácie, pre ktorú predstavuje nenahraditeľný zdroj energie i dôležitých bielkovín. Najzastúpenejšou zložkou ryži, skoro s 85 %, sú zložené cukry. Tie sa ukladajú vo svalovom tkanive a slúži ako zdroj energie pre svaly a telesné bunky. Ryžový škrob sa veľmi pomaly trávi. Trvale uvoľňuje do krvi glukózu, a je preto vhodnou potravinou pre diabetikov. Ďalším pozitívom ryži je takmer nulové množstvo tuku a nízky glykemický index. Za veľmi hodnotnú považujeme aj bielkovinu ryža, ktorej koncentrácia sa pohybuje okolo 8 % a kvalitou je porovnateľná s arašidmi alebo šošovkou. Ryža neobsahuje glutén a je teda vhodná aj pre bezlepkovú diétu. Je tiež dobrým zdrojom mangánu, železa, selénu, ale aj fosforu, zinku, medi a vápnika. Nájdeme v nej tiež vitamíny, najmä zo skupiny B a vitamín E.

Zloženie: Ryžová múka instantná celozrnná 100 %.

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 75 %.

Detaily produktu
#28_069
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_068

Značka: Wolfberry

BIO Quinoa červená

Perfektná bezlepková alternatíva ryže alebo kuskusu s celou radou vitamínov, minerálov a vyváženým, veľmi kvalitným zdrojom bielkovín.

Cena 3,20 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]