Goji v horkej čokoláde

#28_064
Wolfberry

Zdravá desiata, ktorá je ideálnym riešením pre milovníkov maškŕt. Posilní imunitný systém, zlepší vitalitu a náladu, ale dodá telu aj nevyhnutne dôležité vitamíny a antioxidanty.

Hmotnosť
1,80 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Goji rastie v oblasti Číny, Tibetu a Mongolska. V rebríčku tradičnej čínskej medicíny patrí k najcennejším plodom.

Goji sa využívaná:

·        na posilnenie imunity

·        na zlepšenie vitality, nálady a pamäti

·        pri problémoch s kĺbmi a kosťami

·        na zlepšenie zraku

·        pri problémoch tráviaceho traktu a obličiek

·        pri problémoch impotencie

·        pri regulácii krvného tlaku a hladiny cukru v krvi


Májové a Aztékovia zase vedeli, že, konzumácia čokolády u nich vyvoláva pocity šťastia a pohody. Čo už ale nevedeli, že je to spôsobené tým, že čokoláda zvyšuje hladiny serotonínu a dopamínu v mozgu. Práve tieto látky sa podieľajú na vzniku nálad, pretože ich nedostatok môže spôsobovať podráždenosť, agresivitu, celkovú depresiu a prípadne aj poruchy spánku.

Goji v 70 % horkej čokoláde obsahujú:


1. Goji


Lycium polysacharidy
- skupina výnimočne silných antioxidantov, ktoré neutralizujú voľné radikály a tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu.
Aminokyseliny
- regenerujú organizmus, napomáhajú pri výstavbe spojivových tkanív, kolagénu, kože, vlasov a nechtov.
Vitamín C
- odbúrava voľné radikály, takže pôsobí ako silný antioxidant, zabraňuje zvýšenej krvácavosti, vypadávanie zubov a rednutie vlasov, posilňuje imunitný systém, je dôležitý pre tvorbu bielych krviniek, má priaznivý vplyv na vstrebávanie železa z potravín, je nezastupiteľný pri transformácii potravín v energiu, posilňuje nervový systém a napomáha jeho správnemu fungovaniu, má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém.
Vitamín B
- zabraňuje predčasnej únave, napomáha dobrému tráveniu a chuti do jedla, upravuje energetické mechanizmy, koriguje niektoré zložky cholesterolu a tukov v krvi, je nevyhnutný pre činnosť nervov.
Vitamín E
- zabraňuje sterilite a zvyšuje potenciu u mužov, má antioxidačné schopnosti, má priaznivý účinok na kontroly chorôb krvného obehu, likviduje nočné kŕče lýtok, napomáha pri regenerácii rán a jaziev.
Beta-karotén
- neutralizuje nebezpečné voľné radikály, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, pôsobí preventívne proti kardiovaskulárnym chorobám, podporuje správnu funkciu zraku, pôsobí preventívne proti šerosleposti, odďaľuje proces tvorby vrások a starnutie pleti.
Beta-sitosterol – mierni príznaky zväčšenej prostaty, obmedzuje vypadávanie vlasov spôsobeného zvýšenou hladinou dihydrotestosterónu, posilňuje oslabenú imunitu.

2. Čokoláda

Vápnik
- má vplyv na stavbu, pevnosť a vývoj kostí, ovplyvňuje činnosti všetkých svalov, podporuje činnosť nervov, zmierňuje poruchy trávenia, uplatňuje sa pri zrážaní krvi, reguluje srdcový rytmus.
Horčík
- je veľmi dôležitý pre svalovú kontrakciu, udržuje stavbu kostí, podporuje energetické procesy a nervovú činnosť.
Železo
- je nezastupiteľné pre krvný systém, ako súčasť hemoglobínu v červených krvinkách viaže kyslík a dopravuje ho do celého tela, pomáha zásobovať energiou svalovú sústavu, je zapojených do správnej funkcie imunitného systému a metabolizmu.

Zloženie: Goji kustovnica čínska (sušené ovocné plody), horká čokoláda (kakaová hmota, cukor, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, kakaové maslo, sójový lecitín, polyglycerol-polyricin-oleát, vanilkový extrakt burbon Madagaskar).

Alergény: Výrobok obsahuje sóju a navyše môže obsahovať stopy mlieka a orechov. Obsahuje oxid siričitý prirodzene sa vyskytujúce v pôde a vo vzduchu <70 mg na 1 kg plodov.

Skladovanie: Skladujte v suchu a tme.

Detaily produktu
#28_064
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_020

Značka: Wolfberry

BIO Mandľová múka

Jemne mletá múka z vylúpaných blanšírovaných sladkých mandlí. 100 % mandľová múka v BIO kvalite, vhodná pre celiakov.

Cena 11,72 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]