• -25%

BIO Mladý jačmeň prášok

#32_018
Altevita

Sila, vytrvalosť, stimulácia metabolizmu, pamäť a mentálne zdravie.

Dátum exp.: 15.12.2020

Hmotnosť
8,90 €
6,68 € Zľava 25%
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Jačmenná tráva je jedna z najskoršie kultivovaných potravín na planéte populárna už za čias gladiátorov, ktorí aj vďaka jačmennej tráve boli silní a vytrvalí.

Je bohatým a vyváženým zdrojom vitamínov, minerálov, aminokyselín a enzýmov. Výživné jačmenné zelené výhonky poskytujú zdroj prírodného chlorofylu a antioxidantov. Jačmenná tráva je bezlepková, pretože všetok lepok je prítomný v zrne jačmeňa. Preto ide o bezpečný potravinový doplnok aj pre ľudí, ktorí netolerujú lepok.

Prínosy mladého jačmeňa:
Prášok z mladého jačmeňa je podobný pšenici, je však ľahšie stráviteľný. Výživovo mladé listy jačmeňa obsahujú všetky vitamíny, minerály, antioxidanty a detoxikačné látky, proteíny a enzýmy.

Tráva z mladého jačmeňa obsahuje:

·        3-krát viac vitamínu B1 ako mlieko

·        3,3-krát viac vitamínu C a 6,5-krát viac karoténu ako špenát

·        11-krát viac vápnika v porovnaní s kravským mliekom

·        5-krát viac železa ako špenát


Pravidelná konzumácia mladého jačmeňa pomáha predchádzať starnutiu organizmu. Vedecké výskumy ukazujú, že šťava z jačmennej trávy je užitočným diétnym doplnkom pri rôznych chorobách, vrátane artritídy, migrénových bolestí hlavy, astmy, únavy a gastrointestinálnych porúch a pomáha tiež zlepšiť stav pokožky. Vysoko účinná je tiež pri znižovaní hladiny cholesterolu a hladiny cukru pri cukrovke 2. typu.

Mnoho ľudí zaznamenalo úbytok hmotnosti pri pravidelnej konzumácii jačmennej trávy. Podľa vedeckého výskumu je to kvôli zvýšenej prítomnosti enzýmu cytochróm oxidázy, ktorý je nevyhnutný pre metabolizmus buniek. Tráva jačmeňa obsahuje aj ďalší enzým: superoxid dismutáza (SOD), silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred toxickými voľnými radikálmi, o ktorých sa predpokladá, že sú primárnym vinníkom pri starnutí a mnohých ďalších chorobách.

 

Výhody:

·        ide o jednu z najbohatších zdrojov živín a vitamínov na zem

·        vysoký podiel antioxidantov

·        obsahuje 20 aminokyselín

·        môže pomôcť pri znižovaní zápalov v organizme

·        môže byť prospešný pri ničení rakovinových buniek

·        tradične používaný ako čistič krvi a tela vďaka chlorofylu

·        účinný pri stimulácii metabolizmu

·        prínosom pre zníženie krvného tlaku

·        môže byť užitočný pri zlepšovaní trávenia

·        pomáha pri posilňovaní imunitného systému

·        môže pomôcť posilniť imunitný systém

·        obsahuje celkovo 36 vitamínov a minerálov

·        pomáha podporiť zdravé srdce


Odporučené dávkovanie: Užite 1 čajová lyžička (3 g) počas alebo po jedle. Rovnako ako všetky zelené prášky, odporúčame začať s menšou dávkou a podľa reakcie vášho tela môžete dennú spotrebu zvyšovať alebo znižovať. Prášok sa dobre mieša s ovocnými šťavami, mliečnymi nápojmi alebo smoothie. Pridáva sa do množstva receptov, ideálne je vyhnúť sa tepelnej úprave, aby sa tak zachovala nutričná hodnota jedla.

Upozornenie: Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Zloženie: BIO Mladý jačmeň prášok.

Detaily produktu
#32_018
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #32_014

Značka: Altevita

BIO Organic Spirulina

Vynikajúci zdroj živín obsahujúci vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

Cena 19,90 €
Viac
Vypredané

Kód:: #35_007

Značka: Countrylife

Fazuľa mungo

Fazuľa mungo je výborná exotická strukovina so špecifickou vôňou. Ide o typickú súčasť indickej a čínskej kuchyne. Fazuľky sú chutné ako príloha, v šaláte alebo z nich možno pripraviť výbornú polievku.

Cena 1,90 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #35_013

Značka: Countrylife

BIO Otruby pšeničné

Pšeničné otruby sa získavajú pri spracovaní pšenice a ide prevažne o časti šupiek. V kuchyni sa dajú skvele v malých dávkach využiť ako doplnok varenia.

Cena 1,25 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #35_014

Značka: Countrylife

BIO Vločky amarantové

Drobné vločky z amarantu v biokvalite s ľahko orieškovou chuťou. Rýchla a ľahká príprava. Široké využitie v kuchyni. Vhodné predovšetkým na prípravu kaše kvôli ich vysokej lepivosti. Prirodzene bezlepkové.

Cena 1,90 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]