BIO Cejlónska škorica mletá

#32_011
Altevita

Ideálne na dochutenie obilných kaší, sladkých a ovocných jedál.

Hmotnosť
7,50 €
s DPH
Množstvo
Vypredané


Popis

Pravá škorica cejlónska (Cinnamon zeylanicum – verum) je korenie získané z vnútornej kôry Škoricovníka cejlónskeho. Pestuje sa v Srí Lanke a v južnej Indii. Má sladkastú chuť, jej cena v Číne bola istý čas vyššia ako cena zlata.

Prehrieva organizmus, stimuluje krvný obeh a tým aj činnosť srdca a dýchanie. Prostredníctvom tepla privádza energiu do tela, dokonca samotná vôňa škorice stimuluje činnosť mozgu.

Je to korenina s vysokým obsahom polyfenolov - chemických zlúčenín, ktoré zodpovedajú za jej charakteristickú farbu. Okrem schopnosti farbenia majú polyfenoly viacero zdraviu prospešných účinkov - pôsobia protizápalovo, zabraňujú rakovinotvorným procesom a chránia obehový systém, srdce a cievy. Spomedzi všetkých potravín zaujme škorica šieste miesto s najvyššou antioxidačnou schopnosťou. Znamená to, že je úspešná v boji proti nebezpečným voľným radikálom v tele, ktoré vznikajú predovšetkým následkom stresu, znečisteného životného prostredia, nevhodnej stravy či poruchách trávenia.

Máme 2 hlavné typy škorice - Škorica cejlónska a čínska (cassia), ktorá je cenovo dostupnejšia, ale chuťou a arómou sa čínska škorica nedá s cejlónskou porovnať. Okrem toho obsahuje oveľa viac látky zvanej kumarín.  

Škorica má vysoký obsah bioaktívnych látok (polyfenoly, flavonoidy, kyselina laurová, kyselina škoricová), ktoré zlepšujú využitie glukózy bunkou a spomaľujú vylučovanie rýchlych, jednoduchých cukrov do krvného obehu. Pravidelné zaradenie škorice do jedálnička môže byť účinnou prevenciou hlavne rakoviny hrubého čreva, ale aj všeobecne karcinogénnych procesov, hlavnú úlohu v tejto prevencii zohráva látka cynnamaldehyd.

Použitie: Na dochutenie obilných kaší, sladkých a ovocných jedál. Pravá aróma škorice je vhodná na prípravu horúcich nápojov (čaje, varené víno či káva). V kozmetike sa používa tiež na proti celulitíde a ošetrujúce zábaly.

Zloženie: BIO Škorica cejlónska (Cinnamon zeylanicum - verum).

Upozornenie: Škorica cejlónska nie je vhodná pre tehotné ženy.

Skladovanie:
Skladujte na suchom mieste. Chráňte pred teplom a priamym slnečným žiarením.

Detaily produktu
#32_011
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_061

Značka: Wolfberry

BIO Spirulina

Modrozelená sinice s veľkým množstvom prírodných, ľahko stráviteľných bielkovín, chlorofylu a celou radou vitamínov a minerálov.

Cena 6,50 €
Viac
Posledné kusy na sklade

Kód:: #28_001

Značka: Wolfberry

Chia semienka

Chia semienka premenia váš pokrm v niečo nové. Vždy s nimi vyrobíte chutné koktaily a pudingy pre celú rodinu.

Cena 1,10 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]