Lieskové orechy nelúpané Medium

#28_050
Wolfberry

Dobrý zdroj nenasýtených mastných kyselín, bielkovín a vitamínov rozpustných v tukoch.

Hmotnosť
14,50 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Lieskové orechy sú neuveriteľne zdravou potravinou, ktorá je ľahko dostupná. Pôsobí preventívne ako ochrana pred kardiovaskulárnymi chorobami, znižujú "zlý" cholesterol a prispievajú k zlepšovaniu krvotvorby v kostnej dreni.

Lieskové orechy obsahujú vlákninu, vitamín C, D, E, K, B1 a B6, zo stopových prvkov je v nich najviac zastúpený draslík, fosfor, vápnik, síra, horčík, fosfor, železo, zinok mangán a bór. Z hľadiska výživy je ale najvýznamnejšie to, že obsahujú veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín a kvalitných bielkovín.

U orechov je všeobecne zdôrazňovaný význam nenasýtené mastné kyseliny alfa-linolénovej a antioxidačná kapacita. Napríklad v USA schválil Úrad pre potraviny a liečivá, že v prípade orechov možno na obale uviesť tvrdenia o tom, že pri dennej konzumácii 42,5 g priaznivo pôsobí proti kardiovaskulárnym chorobám.

Lieskové orechy sa konzumujú buď surové, alebo sa môžu upražiť. Hodia sa výborne do sladkého pečiva, domáceho müsli, alebo na dochutenie cereálnych kaší.

Zloženie: Lieskové orechy 100 %.

Alergény: Orechy.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_050
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #11_136

Značka: BioTechUSA

Peanut Butter

Arašidové maslo obsahujúce iba arašidy a soľ, bez palmového oleja, kokosového oleja, bez pridaných konzervačných látok a cukru.

Cena 5,20 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód:: #28_036

Značka: Wolfberry

BIO Figy krájané

Môžete s nimi pripraviť lahodné pokrmy, alebo si ich dať samotné, keď vás práve prepadne chuť na sladké. Figy sú ideálnou alternatívou sladkostí.

Cena 1,05 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]