BIO Pohánková múka

#28_026
Wolfberry

Prirodzene bezlepková múka vhodná nielen pre celiatikov.

Hmotnosť
2,60 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Pohánková múka sa vyrába zo zŕn Fagophyrum sp. Táto rastlina sa radí do čeľade stavikrvovitých a hoci to nie je obilnina, býva medzi obilninami, vďaka svojim múčnym zrnám. V súčasnosti dochádza po celom svete k veľkému rozvoju pri pestovaní pohánky a to predovšetkým pre jej vysoké nutrične a dietetické hodnoty.

Pohánka je významným zdrojom vlákniny, minerálnych látok a vitamínov, z nich najmä vitamínov radu B a vitamínu E. Obsiahnutý rutín, ktorému sa hovorí aj vitamín P, napomáha okrem iného aj správnej funkcii kardiovaskulárneho systému. Účinky rutinu zvýšite, ak s ním budete zároveň konzumovať surové ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú dostatočné množstvo vitamínu C.

Pohánková múka sa dá použiť ako pri pečení, tak pri varení. Pri zmiešaní s inou múkou krásne zvýrazní chuť pokrmov a pečiva. Vďaka tomu, že v nej nie je obsiahnutý lepok, klasické koláče z nej neurobíte. Túto malú nepríjemnosť môžete vyriešiť pridaním xantánovej gumy, ktorá pomáha zlepšovať nielen vlastnosti cesta, ale aj pečivo s ňou bude oveľa dlhšie krehké a bude vám pomalšie vysychať.

Zloženie:
Jemná múka mletá z celých zŕn pohánky BIO 100 %.

Alergény: Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať jeho stopové množstvo.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_026
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_061

Značka: Wolfberry

BIO Spirulina

Modrozelená sinice s veľkým množstvom prírodných, ľahko stráviteľných bielkovín, chlorofylu a celou radou vitamínov a minerálov.

Cena 6,50 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #28_044

Značka: Wolfberry

Mandle lúpané Medium

Vynikajúca nepražená a nesolená pochúťka plná vitamínov a minerálov vhodná nie len na priamu konzumáciu, ale aj na pečenie a varenie.

Cena 7,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]