BIO Špaldová múka

#28_021
Wolfberry

Špaldová múka dodá organizmu celý rad vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákninu. Je ľahko stráviteľná a výborne sa hodí pri pečení chleba, alebo zahusťovanie polievok a omáčok.

Hmotnosť
1,70 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Pšenica špalda (Triticum spelta L.) patrí k najstarším kultúrnym obilninám, ktorá sa v prehistorickej dobe pestovala predovšetkým na Blízkom východe. Špalda je veľmi ľahko stráviteľná, má orieškovú chuť a patrí do skupiny pluchatých pšeníc.

Chleby s prídavkom špaldovej múky majú výraznú chlebovú vôňu, veľký objem, krásne popraskanú kôrku, perfektne chutia a dlho vydržia vláčne a čerstvé. Špalda navyše obsahuje takmer všetky základné zložky dôležité pre organizmus. Vďaka väčšiemu podielu aleurónovej vrstvy tak obsahuje pšenica špalda v priemere 16 % bielkovín, čo je oveľa viac, než u klasickej pšenice.

Aminokyselinové zloženie je u klasickej pšenice a špaldy takmer totožné, iba obsah esenciálnych aminokyselín je u špaldy vyšší. Špalda tak obsahuje pomerne značné množstvo nenasýtených mastných kyselín a neobsahuje cholesterol. Obsah lepku sa v nej pohybuje okolo 40 % a jej kvalita je veľmi vysoká. Konzumácia špaldovej múky ale v niektorých prípadoch alergiu u celiatikov vôbec nevyvoláva, v každom prípade je ale jej konzumáciu nutné prediskutovať s lekárom.

Špalda, vďaka tomu, že nie je šľachtená, tak si zachováva svoje prirodzené vlastnosti a má orieškovú chuť. Vo Wolfberry špaldovej múke nájdete celú škálu minerálnych látok a vitamínov. Je vyrábaná zo zŕn rastlín pestovaných v BIO kvalite na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. Výborne sa hodí na pečenie chleba a rôzneho pečiva, ale aj na prípravu závariek do polievky alebo na zahusťovanie pokrmov.

Zloženie:
Múka BIO 100 %, jemná celozrnná.

Alergény: Lepok.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_021
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_060

Značka: Wolfberry

BIO Chlorella

Antioxidant obohatený o vitamíny a minerály, obsahuje aj chlorofyl a GFC rastový faktor. Dodáva vitalitu, podporuje imunitu a normálnu činnosť tráviaceho traktu.

Cena 8,35 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #28_020

Značka: Wolfberry

BIO Mandľová múka

Jemne mletá múka z vylúpaných blanšírovaných sladkých mandlí. 100 % mandľová múka v BIO kvalite, vhodná pre celiakov.

Cena 11,72 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód:: #28_061

Značka: Wolfberry

BIO Spirulina

Modrozelená sinice s veľkým množstvom prírodných, ľahko stráviteľných bielkovín, chlorofylu a celou radou vitamínov a minerálov.

Cena 6,50 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #28_045

Značka: Wolfberry

BIO Teff

Bezlepková plodina, ktorú ocenia celiaci a alergici. Obsahuje vysoké množstvo bielkovín a celý rad cenných minerálov.

Cena 2,10 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]