RBD Kokosový olej

#28_016
Wolfberry

Rafinovaný kokosový olej.

Objem
5,30 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

RBD Kokosový olej je rafinovaný kokosový olej, ktorý musí byť vždy označovaný skratkou RBD (R-Rafinated, B-Bleached, D-Deodorized), čo presne znamená rafinovaný, bielený a zbavený aróm.

RBD kokosový olej Wolfberry sa získava rafináciou poslednej frakcie, ktorá zostane po predchádzajúcom lisovaní dužiny kokosového orecha, bežne známeho ako kopra. Po rafinácii, ktorá sa vykonáva pri vysokých teplotách stráca olej vlastnosti panenského oleja, ale získava zvláštne schopnosti, ako napríklad neprepaľovanie pri vysokých teplotách a zdravotnú nezávadnosť, keďže neobsahuje transmastné kyseliny ako živočíšne tuky.

Bohužiaľ, mnoho obchodníkov považuje RBD olej za bežný panenský kokosový olej, čím uvádzajú bežných zákazníkov do omylu. Rafinovaný kokosový olej je pri výrobe dezodorizovaný, teda bez vône. Na rozdiel od panenského kokosového oleja, ktorý je typický pre svoju kokosovú arómu.

Použitie

RBD kokosový olej má veľmi široké využitie ako potravina. Vzhľadom k svojej tuhej konzistencii do 23 °C je vhodný ako náhrada masla alebo margarínu pri príprave rôznych nátierok a dezertov. Výborne sa tiež hodí na vyprážanie. Tento kokosový olej nežltne a je vhodný aj pre kozmetické účely, výrobu krémov, mastí, balzamov.

Výhody:

·        vhodný na smaženie, fritovanie, pretože má vysoký dymový bod (bod prepálenia, 210 °C)

·        nie je hydrogenovaný a pri výrobe nie sú použité žiadne chemické rozpúšťadlá

·        bod topenia je 23 – 27 °C


Zloženie: 100% rafinovaný kokosový olej.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste pri teplote do 20 °C.

Detaily produktu
#28_016
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #11_138

Značka: BioTechUSA

Protein Cream

Kakaová nátierka s lieskovými orieškami, srvátkovým proteínom, bez pridaného cukru, so sladidlom.

Cena 9,90 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód:: #32_014

Značka: Altevita

BIO Organic Spirulina

Vynikajúci zdroj živín obsahujúci vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

Cena 19,90 €
Viac
Posledné kusy na sklade