• -15%

Goji v mliečnej čokoláde

#28_009
Wolfberry

Sladká a zároveň veľmi zdravá desiata ideálne pre milovníkov sladkostí.

Dátum exp.: 31.12.2020

Hmotnosť
1,60 €
1,36 € Zľava 15%
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Goji rastie v oblasti Číny, Tibetu a Mongolska. V rebríčku tradičnej čínskej medicíny patrí k najcennejším plodom a je v nej hojne využívaná k posilneniu imunity, zlepšenie vitality, nálady, pamäti, pri problémoch s kĺbmi a kosťami, zrakom, tráviacim traktom, obličkami, impotenciou, ale aj pri regulácii krvného tlaku a hladiny cukru v krvi.

Mayovia a Aztékovia zase vedeli, že, konzumácia čokolády u nich vyvoláva pocity šťastia a pohody. Čo už ale nevedeli, že je to spôsobené tým, že čokoláda zvyšuje hladiny serotonínu a dopamínu v mozgu. Práve tieto látky sa podieľajú na vzniku nálad, pretože ich nedostatok môže spôsobovať podráždenosť, agresivitu, celkovú depresiu a prípadne aj poruchy spánku.

Čo ešte napríklad obsahujú goji v mliečnej čokoláde:

1. Goji

Lycium polysacharidy – skupina výnimočne silných antioxidantov, ktoré neutralizujú voľné radikály a tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu.

Aminokyseliny – regenerujú organizmus, napomáhajú pri výstavbe spojivových tkanív, kolagénu, kože, vlasov a nechtov.

Vitamín C – odbúrava voľné radikály, takže pôsobí ako silný antioxidant, zabraňuje zvýšenej krvácavosti, vypadávanie zubov a rednutie vlasov, posilňuje imunitný systém, je dôležitý pre tvorbu bielych krviniek, má priaznivý vplyv na vstrebávanie železa z potravín, je nezastupiteľný pri transformácii potravín v energiu, posilňuje nervový systém a napomáha jeho správnemu fungovaniu, má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém.

Vitamín B – zabraňuje predčasnej únave, napomáha dobrému tráveniu a chuti do jedla, upravuje energetické mechanizmy, koriguje niektoré zložky cholesterolu a tukov v krvi, je nevyhnutný pre činnosť nervov.

Vitamín E – zabraňuje sterilite a zvyšuje potenciu u mužov, má antioxidačné schopnosti, má priaznivý účinok na kontroly chorôb krvného obehu, likviduje nočné kŕče lýtok, napomáha pri regenerácii rán a jaziev.

Beta - karotén – neutralizuje nebezpečné voľné radikály, zvyšuje obranyschopnosť organizmu, pôsobí preventívne proti kardiovaskulárnym chorobám, podporuje správnu funkciu zraku, pôsobí preventívne proti šerosleposti, odďaľuje proces tvorby vrások a starnutie pleti.

Beta - Sitosterol – mierni príznaky zväčšenej prostaty, obmedzuje vypadávanie vlasov spôsobeného zvýšenou hladinou dihydrotestosterónu, posilňuje oslabenú imunitu.

 

2. Čokoláda

Vápnik
– má vplyv na stavbu, pevnosť a vývoj kostí, ovplyvňuje činnosti všetkých svalov, podporuje činnosť nervov, zmierňuje poruchy trávenia, uplatňuje sa pri zrážaní krvi, reguluje srdcový rytmus.

Horčík – je veľmi dôležitý pre svalovú kontrakciu, udržuje stavbu kostí, podporuje energetické procesy a nervovú činnosť.

Železo – je nezastupiteľné pre krvný systém, ako súčasť hemoglobínu v červených krvinkách viaže kyslík a dopravuje ho do celého tela, pomáha zásobovať energiou svalovú sústavu, je zapojených do správnej funkcie imunitného systému a metabolizmu.

Výhody:

·        obsahuje esenciálne aminokyseliny

·        obohatený o vitamíny a minerály

·        bezlepkový


Zloženie: Goji kustovnica čínska (sušené plody), mliečna čokoláda 66% (cukor, kakaové maslo, sušené mlieko plnotučné, kakaová hmota, vanilkový extrakt burbon Madagaskar, emulgátory sójový lecitín a polyglycerol-polyricin-oleát).

Alergény: Výrobok obsahuje mlieko, sóju a môže obsahovať stopy orechov. Obsahuje oxid siričitý prirodzene sa vyskytujúce v pôde a vo vzduchu <70 mg na 1 kg plodov.

Skladovanie: Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_009
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód:: #28_064

Značka: Wolfberry

Goji v horkej čokoláde

Zdravá desiata, ktorá je ideálnym riešením pre milovníkov maškŕt. Posilní imunitný systém, zlepší vitalitu a náladu, ale dodá telu aj nevyhnutne dôležité vitamíny a antioxidanty.

Cena 1,80 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #28_063

Značka: Wolfberry

BIO Chlorella prášok

Antioxidant obohatený o vitamíny a minerály, obsahuje aj chlorofyl a GFC rastový faktor. Dodáva vitalitu, podporuje imunitu a normálnu činnosť tráviaceho traktu.

Cena 7,50 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]

Kód:: #28_037

Značka: Wolfberry

Banány

Banány sú sušené mrazom, čo je najšetrnejší postup sušenie ovocia. Plátky banánov si tak zachovávajú svoju neuveriteľnú chuť i vôňu a okolo 90 % nutričných hodnôt čerstvého ovocia.

Cena 1,40 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]