Najnovší článok

Vyhľadávanie

Xylitol sladidlo Wolfberry, 350 g
  • Xylitol sladidlo Wolfberry, 350 g

Xylitol sladidlo Wolfberry, 350 g

#28_049

Xylitol má veľmi nízky glykemický index, je preto vhodný aj pre diabetikov. Používa sa na varenie a pečenie podobne ako bežný cukor.

5,15 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Popis

Prírodné sladidlo Xylitol vhodné pre diabetikov


Xylitol
je cukrový alkohol, ktorý sa v prírode vyskytuje v mnohých druhoch ovociach. Najmä vo slivkách, malinách a jahodách. Priemysle sa vyrába z brezovej kôry alebo kukurice.

V porovnaní s bežným cukrom vyzerá Xylitol rovnako a má i porovnateľnú sladivosť bez akýchkoľvek príchutí. Na rozdiel od repného cukru však obsahuje približne o 40 % menej kalórií. Je vhodný pre diabetikov po predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Xylitol nemôže byť metabolizovaný v ústach, tým nevytvára zubný povlak, ktorý je príčinou zubného povlaku.

Xylitol, ktorý môžete poznať aj ako drevný, prípadne brezový cukor, patrí do skupiny alkoholických cukrov. Používa sa ako náhrada repného cukru a v krajinách EÚ sa označuje kódom E967. Má veľmi sladkú, ale sviežu chuť, je takmer bez vône a jeho konzistencia je vo forme bieleho kryštalického púdru.

Xylitol nemá žiadne vedľajšie pachute, takže ním ide vo všetkých smeroch nahradiť klasický repný cukor. Jeho rozpustnosť je 99 %, takže ho možno použiť v studenej aj teplej kuchyni, pri príprave rôznych šalátov, pri pečení, varení, alebo sladení nápojov. Xylitol má veľmi nízky glykemický index, je preto vhodný aj pre diabetikov.

Výhody:

  • vyrobené z vlákien brezovej kôry
  • nízky glykemický index
  • obsahuje o 40 % menej kalórii
  • znižuje chuť do jedla a odďaľuje pocit hladu
  • nízka energetická hodnota
  • 100 % prírodný

Použitie

Na dochutenie obilných kaší, sladkých a ovocných jedál. Ideálne na pečenie a varenie. Skvelá náhrada bežného cukru. Požadované množstvo cukru nahraďte xylitolom v pomere 1:1.

Upozornenie

Psom môže xylitol spôsobovať veľmi vážne zdravotné problémy. U psov, ktorí skonzumujú veľké množstvo potravy sladené xylitolom, dochádza k náhlemu zníženiu krvného cukru. To môže do 30 minút po konzumácii viesť k strate ich koordinácie, v zriedkavých prípadoch dokonca k zlyhaniu obličiek a koagulopatiu.

Skladovanie

Uchovávajte v chlade, suchu, v uzavretej nádobe.

Detaily produktu
#28_049
8594158033246

Xylitol kryštalický 100 %.

Alergény
Bez alergénov.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Xylitol sladidlo

100 g

RVH (%)*

Energia

1005 kJ

240 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

0 g

0 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

z toho cukrové alkoholy

100 g

0 g

100 g

-

-

-

Vláknina

0 g

-

Bielkoviny

0 g

-

Soľ

0 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).