Najnovší článok

Vyhľadávanie

VitarGo! Scitec Nutrition, 900 g
  • VitarGo! Scitec Nutrition, 900 g

VitarGo! Scitec Nutrition, 900 g

#12_038

VitarGo! patentovaný zdroj sacharidov pre energiu. VitarGo! zvyšuje energiu a vytrvalosť počas tréningu, zároveň urýchľuje regeneráciu.

Príchuť
26,50 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Najlepší zdroj energie a glykogénu pre svaly


VitarGo!
obsahuje Vitargo, vysokomolekulárny sacharid s priemernou molekulovou hmotnosťou 500,000 – 700,000. Je jedinečný, pretože tento molekulárny profil, ktorý sa značne odlišuje od cukru (glukóza, fruktóza) a maltodextrínu nachádzajúceho sa v mnohých produktoch, možno zabezpečiť len špeciálnymi metódami. Molekulová hmotnosť maltodextrínu je približne 1,000 – 10,000, dextrózy približne 180.


Je vedecky dokázané, že dlho trvajúci maximálny tréning ovplyvňujú dostupné glykogénové zásoby vo svaloch a pečeni, ktoré sú pri vysokom príjme sacharidov vyššie. Bolo dokázané aj to, že syntéza glykogénu (v tele skladovaných sacharidov) je najväčšia vtedy, keď zásoby glykogénu vyčerpáme tréningom. Rýchlosť syntézy glykogénu po tréningu je pre športovca veľmi dôležitá počas opakujúcich sa ťažkých, maximálnych cvikoch, počas súťaží, obzvlášť ak sa opakujú vo viacerých silovo intenzívnych periódach.


Syntéza svalového glykogénu z prijatých sacharidov závisí od priechodnosti glukózy cez steny čriev a svalových membrán a tiež od enzýmov, ktoré sú zodpovedné za syntézu a fosforizáciu glykogénu. Na koncentráciu krvného cukru vplýva prúdenie glukózy zo žalúdka do krvi cez tenké črevo. Bolo dokázané, že osmolalita prijatého roztoku vplýva na rýchlosť vyprázdňovania žalúdka. Vysoká osmolalita môže teda oddialiť vyprázdnenie žalúdka, čoho dôsledkom môže byť oddialenie vstrebávania glukózy v tenkom čreve. Z Vitarga možno pripraviť nápoj s veľmi nízkou osmolalitou, s vysokým obsahom sacharidov.


Sacharidy prispievajú k správnej svalovej činnosti (sťahovanie sa), k regenerácii po stupňujúcej sa a/alebo dlhotrvajúcej fyzickej činnosti, vedúcej k únave svalstva a k vyčerpaniu glykogénových zásob v kostrovom svalstve.* Tento priaznivý účinok možno dosiahnuť prijatím 4 gramov na kilogram telesnej hmotnosti počas prvých 4 hodín po  stupňujúcej sa a/alebo dlhotrvajúcej fyzickej činnosti, vedúcej k únave svalstva a k vyčerpaniu glykogénových zásob v kostrovom svalstve (nie však neskôr, než 6 hodín po ňom).

Výhody:

  • zvyšuje energiu počas tréningu
  • zvyšuje vytrvalosť
  • urýchľuje regeneráciu
  • rýchlo sa vstrebáva
  • nezvyšuje tukové tkanivo

Odporúčané dávkovanie

Zmiešajte 1 dávku (30 g – 2/3 dávkovacej odmerky) v 400 ml vody. Užívajte pred tréningom, počas tréningu a po ňom, pre zabezpečenie sacharidov a energie pre organizmus.

Upozornenie 

Produkt nie je náhradou rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte.

Skladovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.

Detaily produktu
#12_038

Bez príchute

Vitargo® - patentovaný sacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou z kukuričného škrobu.

Pomaranč

Vitargo® - patentovaný sacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou z kukuričného škrobu, pomarančová aróma, sladidlá: acesulfám-K, sukralóza, látka regulujúca kyslosť: monohydrát kyseliny citrónovej; farbivá: výťažky z papriky, SunsetYellow FCF**.

** Môže negatívne vplývať na aktivitu a pozornosť detí.

Alergény
Produkt bol vyhotovený v prevádzke so spracovávaním mlieka, vajec, lepku, sóje, arašidov, lieskových orieškov, rýb a krabov.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 30 g

30 g

RVH (%)*

Energia

470 kJ

112 kcal

6 %

Tuk

z toho nasýtené mastné kyseliny

0 g

0 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

28 g

0 g

11 %

-

Bielkoviny

0 g

-

Soľ

0 g

-

Vitargo®

30 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).