VitarGo! - Scitec Nutrition

#12_060

Najlepší zdroj energie a glykogénu pre vaše svaly.

Príchuť
Hmotnosť
20,28 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

VitarGo! obsahuje Vitargo, vysokomolekulárny sacharid s priemernou molekulovou hmotnosťou 500,000 – 700,000. Je jedinečný, pretože tento molekulárny profil, ktorý sa značne odlišuje od cukru (glukóza, fruktóza) a maltodextrínu nachádzajúceho sa v mnohých produktoch, možno zabezpečiť len špeciálnymi metódami. Molekulová hmotnosť maltodextrínu je približne 1,000 – 10,000, dextrózy približne 180.

Je vedecky dokázané, že dlho trvajúci maximálny tréning ovplyvňujú dostupné glykogénové zásoby vo svaloch a pečeni, ktoré sú pri vysokom príjme sacharidov vyššie. Bolo dokázané aj to, že syntéza glykogénu (v tele skladovaných sacharidov) je najväčšia vtedy, keď zásoby glykogénu vyčerpáme tréningom. Rýchlosť syntézy glykogénu po tréningu je pre športovca veľmi dôležitá počas opakujúcich sa ťažkých, maximálnych cvikoch, počas súťaží, obzvlášť ak sa opakujú vo viacerých silovo intenzívnych periódach. Syntéza svalového glykogénu z prijatých sacharidov závisí od priechodnosti glukózy cez steny čriev a svalových membrán a tiež od enzýmov, ktoré sú zodpovedné za syntézu a fosforizáciu glykogénu. Na koncentráciu krvného cukru vplýva prúdenie glukózy zo žalúdka do krvi cez tenké črevo. Bolo dokázané, že osmolalita prijatého roztoku vplýva na rýchlosť vyprázdňovania žalúdka. Vysoká osmolalita môže teda oddialiť vyprázdnenie žalúdka, čoho dôsledkom môže byť oddialenie vstrebávania glukózy v tenkom čreve. Z Vitarga možno pripraviť nápoj s veľmi nízkou osmolalitou, s vysokým obsahom sacharidov.

Sacharidy prispievajú k správnej svalovej činnosti (sťahovanie sa), k regenerácii po stupňujúcej sa a/alebo dlhotrvajúcej fyzickej činnosti, vedúcej k únave svalstva a k vyčerpaniu glykogénových zásob v kostrovom svalstve.* Tento priaznivý účinok možno dosiahnuť prijatím 4 gramov na kilogram telesnej hmotnosti počas prvých 4 hodín po  stupňujúcej sa a/alebo dlhotrvajúcej fyzickej činnosti, vedúcej k únave svalstva a k vyčerpaniu glykogénových zásob v kostrovom svalstve (nie však neskôr, než 6 hodín po ňom).

Výhody:

·        zvyšuje koncentráciu

·        znižuje únavu

·        zvyšuje energiu

 

Odporúčané dávkovanie: Zmiešajte 1 dávku (30 g – 2/3 dávkovacej odmerky) v 400 ml vody. Užívajte pred tréningom, počas tréningu a po ňom, pre zabezpečenie sacharidov a energie pre organizmus.

Zloženie:

Bez príchute: Vitargo® - patentovaný sacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou z kukuričného škrobu.

Pomaranč: Vitargo® - patentovaný sacharid s vysokou molekulovou hmotnosťou z kukuričného škrobu, pomarančová aróma, sladidlá: acesulfám-K, sukralóza, látka regulujúca kyslosť: monohydrát kyseliny citrónovej; farbivá: výťažky z papriky, SunsetYellow FCF**.

** Môže negatívne vplývať na aktivitu a pozornosť detí.

Alergény: Produkt bol vyhotovený v prevádzke so spracovávaním mlieka, vajec, gluténu, sóje, arašidov, lieskových orieškov, rýb a krabov.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte.

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.

Detaily produktu
#12_060
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód: #11_035

Značka: BioTechUSA

TST+GH - BioTechUSA

TST+GH reguluje tvorbu rastového hormónu s vysokým podielom aktívnych látok, aminokyselín, funkčných minerálov a vitamínu B. 

Cena 25,90 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #18_013

Značka: MuscleTech

Test HD - MuscleTech

Test HD ideálny pre aktívnych mužov, ktorí chcú zvýšiť hladinu testosterónu. Testosterónový stimulant je rozhodujúci pre začatie procesu budovania svalov.

Cena 21,25 €
Viac
Vypredané