Vegan Protein BioTechUSA
 • Vegan Protein BioTechUSA

Vegan Protein BioTechUSA, 500 g

#11_028

Vegan Protein je ochutený rastlinný bielkovinový nápojový prášok, s práškom z bobúľ goji a acai, s múkou quinoa a so sladidlami.

Príchuť
15,90 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Popis

Vegánsky proteín, ktorého základom je ryža a hrášok


Veľa športovcov sa bojí, že bez stravy so živočíšnym pôvodom sa nebude dariť kulturistike, a tým vyjde mnoho cvičení nazmar. Úspech mnohých slávnych športovcov to dokazuje, že nemajú pravdu. Aj ako vegán môžete byť svalnatý, a to aj vtedy, ak ste sa konzumentom rastlín stali z ozajstného dravca. Kľúčom je kvalitné doplňovanie bielkovín.

Potraviny rastlinného pôvodu, na rozdiel od potravín živočíšneho pôvodu, nie sú  zdrojmi kompletných bielkovín. Neobsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, ktoré náš organizmus potrebuje. Kombináciou rôznych zdrojov bielkovín rastlinného pôvodu môžete získať plnohodnotné bielkoviny.

To sa robí aj pri príprave Vegan Proteínu, spárovaním dvoch, navzájom sa vynikajúco doplňujúcich bielkovinových zdrojov: k ryžovým bielkovinám, chudobným na lizín, ale bohatým na aminokyseliny s obsahom síry (napr. cisteín a metionín) pridávame hráškové bielkoviny, obsahujúce menej aminokyselín s obsahom síry, ale bohaté na lizín.  A tento vynikajúci základ doplňujeme aj s ďalšími extra prvkami.

+ 3 druhy superpotravín


Quinoa múka
Quinou, hitovú surovinu reformovaných kuchýň uctievali starodávni Inkovia rovno ako matku obilia, napriek tomu, že sa jedná o tzv. falošnú obilninu. Oproti skutočným má nižší obsah uhľohydrátov, ale má vyšší obsah (o 16%) bielkovín. Popri tom je vynikajúcim zdrojom bielkovín: obsahuje draslík, vápnik, horčík a aj železo.

Prášok z bobúľ acai
Bobule acai, pôvodne rastúce v amazonských dažďových pralesoch sú významné vďake svojej poprednej hodnoty ORAC (medzinárodná norma, ktorá určuje absorpčnú kapacitu antioxidantov v potravinách).

Prášok z bobúľ goji
Goji bobule, ktoré sú známe tiež ako vlčie bobule, sa v Číne už dlhé tisícročia konzumujú ako afrodiziakum. Kyslasté ovocie jasnej červenej farby, ktoré pripomína zmes chuti čerešní a ostružín obsahuje 8 esenciálnych aminokyselín a veľké množstvo vitamínu C.

Výhody: 

 • vegán bielkovinový komplex (ryža a hrášok) s pridanými funkčnými aminokyselinami 
 • bez cukru a laktózy* 
 • bez lepku
 • bez konzervačných látok 
 • bez farbív 
 • bez GMO 
 • bez aspartamu 
 • s 3 druhmi superpotravinami

*V prípade produktov vo forme prášku sa tvrdenie vzťahuje na vodou riedený produkt pripravený na konzumáciu.

Ako, kedy, komu?

 • Ak si vegetarián, alebo žiješ veganským životným štýlom, Vegan Protein môže byť vynikajúcim doplnkom tvojho prísnu bielkovín, najme, ak aj športuješ → jeho obsah rastlinných bielkovín prispieva k rastu svalov a k udržiavaniu svalovej hmoty.
 • Odporúčame ti ho, ak hľadáš rastlinnú alternatívu bielkovín na mliečnom základe. 
 • Pre osoby citlivé na laktózu. 
 • Pre osoby citlivé na lepok. 
 • Pre milovníkov reformovanej kuchyne → vynikajúco s nimi môžeš zahustiť svoje polievky a prívarky.

Odporúčané dávkovanie

Zamiešajte 1 dávku (25 g = 3 ploché polievkové lyžičky) v 250 ml vode a konzumujte priamo po cvičení. Počas odpočinku konzumujte poobede.

Upozornenie 

Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Skladovanie

Uchovajte na suchom a tmavom mieste pri teplote do 25 °C, mimo dosahu malých detí.

Detaily produktu
#11_028

Špecifické referencie

ean13
5999076228386

Čokoláda-škorica

Hrachový proteínový izolát, ryžový proteín, nízkotučný kakaový prášok, L-glutamín, zvýrazňovač chuti (glycín a jeho sodná soľ), L arginín, emulgátor: lecitíny (sója), škorica, zahusťovadlá (karagénan, celulózová guma), quinoa múka 1,6 %, arómy, prášok z plodov goji 1,1 %, prášok z plodov acai 0,6 %, soľ, sladidlo (sukralóza).


Lesná zmes

Hrachový proteínový izolát, ryžový proteín, L glutamín, arómy, zvýrazňovač chuti (glycín a jeho sodná soľ), zahusťovadlá (karagénan, celulózová guma), L arginín, emulgátor: lecitíny (sója), quinoa múka 1,6 %, prášok z plodov goji 1,1 %, kyselina (kyselina citrónová), prášok z plodov acai 0,6 %, soľ, sladidlo (sukralóza).

Lieskový oriešok

Hrachový proteínový izolát, ryžový proteín, L glutamín, nízkotučný kakaový prášok, zvýrazňovač chuti (glycín a jeho sodná soľ), L arginín, emulgátor: lecitíny (sója), quinoa múka 1,6 %, zahusťovadlá (karagénan, celulózová guma), arómy, prášok z plodov goji 1,1 %, prášok z plodov acai 0,6 %, soľ, sladidlo (sukralóza).

Alergény
Vyrobené v závode kde sa spracovávajú potraviny obsahujúce mlieko, vajcia, lepok, sóju, kôrovce, oxid siričitý a orechy.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 25 g

RVH (%)*

Energia

449 kJ

106 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

2,0 g

0,5 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

3,3 g

<0,5 g

-

-

Vláknina

0,8 g

-

Bielkoviny

19 g

-

Soľ

0,55 g

-

L-Glutamín

1390 mg

-

L-Arginín

650 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).   Bez cukru: <0,5 g cukru / 100 ml hotového nápoja. Bezgluténový v súlade s nariadeniami EÚ.