Najnovší článok

Vyhľadávanie

Ryžová múka instantná Wolfberry, 1000 g
  • Ryžová múka instantná Wolfberry, 1000 g

Ryžová múka instantná Wolfberry, 1000 g

#28_039

Ryžová múka instantná skvelá náhrada za pšeničnú múku. Bez obsahu lepku. Vhodné pre vegánov a vegetariánov. Bohatý zdroj vitamínov a minerálov.

2,95 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Skvelá náhrada za pšeničnú múku


Ryžová múka instantná
je cenovo dostupná múka, slúžiaca ako výborná náhrada za pšeničnú múku. Ide o ľahko stráviteľnú potravinu, ktorá vyvoláva pocit nasýtenia. Neobsahuje lepok je teda ideálna pri bezlepkovej diéte. 

Použitie

Ryžovú múku instantnú môžete použiť na prípravu kaší, pri zahusťovanie polievok, omáčok a zmesí na mäsové, zeleninové a ovocné výrobky.

Bez varenia rozmiešajte v horúcom (i sójovom) mlieku alebo vode a dochuťte trstinovým cukrom, karob alebo podľa Vašich preferencií. Túto múku môžete použiť aj do bezlepkových zmesí na pečenie.

Pri pečení sa obvykle tiež mieša s inými druhmi múky (pohánkovou, kukuričnú a ďalšími). Cesto z ryžovej múky je pevné, v mnohých ohľadoch podobné cestu z pšeničnej múky, hoci nie je tak pružné. Ryžová múka zvyšuje objem a spojivosť bezlepkových zmesí. Je výbornou surovinou pre pečenie bezlepkových sušienok, tort a nekysnutých buchiet.

Charakteristika

Ryža patrí medzi hlavné potraviny polovici svetovej populácie, pre ktorú predstavuje nenahraditeľný zdroj energie i dôležitých bielkovín. Najzastúpenejšou zložkou ryži, skoro s 85 %, sú zložené cukry. Tie sa ukladajú vo svalovom tkanive a slúži ako zdroj energie pre svaly a telesné bunky. Ryžový škrob sa veľmi pomaly trávi. Trvale uvoľňuje do krvi glukózu, a je preto vhodnou potravinou pre diabetikov. Ďalším pozitívom ryži je takmer nulové množstvo tuku a nízky glykemický index. Za veľmi hodnotnú považujeme aj bielkovinu ryža, ktorej koncentrácia sa pohybuje okolo 8 % a kvalitou je porovnateľná s arašidmi alebo šošovkou. Je tiež dobrým zdrojom mangánu, železa, selénu, ale aj fosforu, zinku, medi a vápnika. Nájdeme v nej tiež vitamíny, najmä zo skupiny B a vitamín E.

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu najviac 75 %.

Detaily produktu
#28_039
8594158041319

Ryžová múka instantná celozrnná 100 %.

NUTRIČNÉ HODNOTY

100 g

RVH (%)*

Energia

1561 kJ

368 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

2,1 g

0,5 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

79 g

1,2 g

-

-

Vláknina

1,3 g

-

Bielkoviny

8,2 g

-

Soľ

0 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).