Najnovší článok

Vyhľadávanie

  Pektin Wolfberry, 30 g
  • Pektin Wolfberry, 30 g

  Pektin Wolfberry, 30 g

  #28_044

  Pektin je nenahraditeľný želírovací prostriedok pre cukrárske a pekárske výrobky, ktorý výborne zahusťuje a je neutrálnej chuti. Je užitočný pre mrazené dezerty, rôzne želé, pudingy a pod.

  2,10 €
  S DPH
  Množstvo
  Skladom

  Popis

  Nenahraditeľný želírovací prostriedok pre cukrárske a pekárske výrobky


  Ako používať Pektin
  Nenahraditeľný želírovací prostriedok pre cukrárske a pekárske výrobky, ktorý výborne zahusťuje a je neutrálnej chuti. Je užitočný pre mrazené dezerty, rôzne želé, pudingy a pod. Pektin zohráva významnú úlohu aj pri zaváraní. Pri výrobe džemov a marmelád. Na 2 kg ovocia potrebujete cca 30 g pektínu.

  Charakteristika
  Pektin je lineárny polysacharid kyseliny galakturónovej, jej esteru a jej vápenato-horečnatej soli, ktorý sa podieľa na stavbe niektorých rastlinných pletív. Je to nenahraditeľný želírovací prostriedok s neutrálnou chuťou, ktorý veľmi dobre zahusťuje. Amidovaný jablkový pektín je žltkastý prášok. Pektije želírovací prostriedok (zahusťovadlo) - nie konzervant, takže nemá vplyv na trvanlivosť zavarenín. Umožňuje len želírovanie pri použití menšieho množstva cukru (pomer ovocia a cukru 2:1 až 3:1).

  Skladovanie

  Pektín má trvanlivosť dva roky, ale podľa výrobcu nemení svoje vlastnosti ani po dlhšej dobe, pokiaľ je správne skladovaný – teda hlavne v suchu. Ako zahusťovadlo totiž viaže vodu a vo vlhku by zhrudkovateľ. Skladujte v suchu pri teplote 5 - 25 °C.

  Detaily produktu
  #28_044
  8594158039781

  Amidovaný jablkový pektín 100 %.

  Alergény
  Alergény nie sú prítomné.

  NUTRIČNÉ HODNOTY

  Pektin

  100 g

  RVH (%)*

  Energia

  1104 kJ

  264 kcal

  -

  Tuky

  z toho nasýtené mastné kyseliny

  <0,5 g

  <0,5 g

  -

  -

  Sacharidy

  z toho cukry

  35 g

  20 g

  -

  -

  Vláknina

  58 g

  -

  Bielkoviny

  0,5 g

  -

  Soľ

  0,04 g

  -

  * Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).