Isodrinx

#27_042
Nutrend

Športový nápoj v sypkej forme, ktorý dodá telu kvalitnú dávku energie pre fyzickú aktivitu.

Príchuť
Hmotnosť
4,40 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Profesionálny športový nápoj v sypkej forme, ktorý pri rozmiešaní vo vode zaistí vášmu telu kvalitnú dávku energie pre fyzickú aktivitu. Vďaka vysokému obsahu rýchlo vstrebateľných sacharidov a sodíka predstavuje Isodrinx ideálny zdroj tekutín s optimálnym množstvom minerálov a vitamínov.

Tento nápoj je ideálny aj z hľadiska možnosti použitia ako v hypotonickom, tak aj v izotonickom riedení. Zloženie instantného nápoja ISODRINX je inšpirované najmodernejšími výskumami z oblasti fyziológie záťaže a športovej výživy. Dôraz je kladený najmä na požiadavky ľudského organizmu v súvislosti s príjmom tekutín a minerálov v priebehu výkonu.

Zloženie presne zodpovedá požiadavkám organizmu pri intenzívnej záťaži:

·        zvýšený obsah sacharidov

·        sacharidy 93%, z toho jednoduché cukry 85%

·        vysoká nálož energie v dávke - sacharidy 32 g, cukry 30 g

·        optimálny pomer minerálov - minerály vo formách maximálne využiteľné organizmom

 

Kvalitný pitný režim počas záťaže napomáha k rýchlejšej rehydratácii organizmu a doplnenie stratených minerálov.

Dvojaká možnosť riedenia:

 

·        z 420 g (obsah balenia) získate

=> 6 l izotonického nápoja

=> 9 l hypotonického nápoja

·        z 840 g (obsah balenia) získate

=> 12 l izotonického nápoja

=> 18 l hypotonického nápoja

Isodrinx je určený pre:

·        efektívnu hydratáciu organizmu

·        doplnenie energie a podporu výkonnosti

·        doplnenie minerálnej rovnováhy

 

IZOtonický nápoj je určený pre aktivity s veľmi vysokou intenzitou a relatívne krátkou dobou trvania (cca do 60 minút).

Hypotonický nápoj užívajte v priebehu výkonov s dlhšou dobou trvania (nad 60 minút) a u aktivít s nižšou intenzitou, každých 10 minút 100 ml.

Izotonický nápoj má osmotický tlak rovnaký ako telesné tekutiny. Vzhľadom k tomu, že ľudský pot má nižšiu osmolalitu než telesné tekutiny, je potrebné dbať na cielené a riadené dávkovanie. Obsah minerálov v pote je nepriamo úmerný teplote okolitého prostredia (so stúpajúcou teplotou klesá koncentrácia minerálov v pote), preto je potrebné pri teplotách nad 25 °C zvýšiť množstvo vody použitej na prípravu ISODRINXU o 10 až 20 %. Pri neúmerne zvýšenej konzumácii izotonických nápojov môže dôjsť k väčšiemu príjmu elektrolytov, než je ich výdaj, a teda k vyššiemu príjmu než je aktuálna potreba. Dôjde tak k zahusteniu ich koncentrácie v extracelulárnych tekutinách a k narušeniu osmotickej rovnováhy medzi extracelulárnou tekutinou a bunkami.

ISODRINX súčasne dodáva celé spektrum nevyhnutných vitamínov.

Minerálna zmes je v kombinácii s jednoduchými cukrami (glukóza, sacharóza) a s komplexnými sacharidmi (maltodextrín), čo zaručuje efekt dodania "rýchlej" a "pozvoľnej" energie. Nápoj je v odporúčanom množstve určený pre každého jedinca k bežnému doplneniu tekutín a základných minerálov.

Odporúčané dávkovanie:

·        HYPOtonický nápoj užívajte v priebehu výkonu k hydratácii organizmu.

·        IZOtonický nápoj užívajte v priebehu výkonu pre doplnenie energie a stratených minerálov. Možno použiť aj pred pretekmi pre predzásobenie sacharidmi a minerálmi.


Použitie:

·        pomer riedenia pre IZOtonický nápoj je 35 g (mierne navŕšená odmerka) na 500 ml vody (osmolalita 275-305 mOsm / kg)

·        pomer riedenia pre HYPOtonický nápoj je 35 g na 750 ml vody (osmolalita menej ako 250 mOsm / kg)


Zloženie:

Citrón: Sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aróma, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citrát horečnatý, aróma naringín, sladidlá sukralóza a acesulfam K.

Čierna ríbezľa: Sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citronan sodný, stabilizátor karagenán, chlorid sodný, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, aróma, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, vitamínový premix (vitamíny: C, niacín, E, kyselina pantotenová, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), zmes koncentrátu z červenej repy a extraktu spirulíny, prothrudkujúca látka oxid kremičitý, koncentrát z čiernej mrkvy, citronan horečnatý, sladidlá sukralóza a acesulfám K.

Grep: Sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, aróma, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3 , E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citrát horečnatý, aróma naringín, sladidlá sukralóza a acesulfam K.

Pomaranč: Sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, aróma, citran sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3 , E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citrát horečnatý, sladidlá sukralóza a acesulfam K, farbivo beta karotén.

Zelené jablko: Sacharóza, glukóza, maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, citran sodný, stabilizátor karagenan, chlorid sodný, aróma, regulátor kyslosti kyselina jablčná, glukonát vápenatý, glukonát draselný, protihrudkujúca látka fosforečnan vápenatý, multivitamínový premix (vitamíny C, B3, E, B5, B6, B2, B1, kyselina listová, biotín, B12), protihrudkujúca látka oxid kremičitý, citrát horečnatý, sladidlá sukralóza a acesulfam K.

Alergény: Výrobok môže obsahovať stopy sóje a mliečnej bielkoviny.

Upozornenie: 
Na prípravu použite čistú vodu, nie minerálnu vodu. Po otvorení skladujte pri teplote 25 °C a spotrebujte do 2 mesiacov. Pred použitím nádobu pretrepte.

Skladovanie: 
 Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C mimo dosahu priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom.

Detaily produktu
#27_042
6 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód:: #27_043

Značka: Nutrend

Isodrinx Tabs

Športový nápoj v šumivých tabletách, ktorý dodá telu kvalitnú dávku energie pre fyzickú aktivitu.

Cena 6,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód:: #11_074

Značka: BioTechUSA

Isotonic

Osviežujúci izotonický nápoj v prášku pre energiu a hydratáciu počas tréningu.

Cena 11,90 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]