Multi Mineral Complex BioTechUSA, 100 tbl
  • Multi Mineral Complex BioTechUSA, 100 tbl

Multi Mineral Complex BioTechUSA, 100 tbl

#11_073

Multi Mineral Complex poskytujú výživovú podporu pre normálny vývoj kostí, zubov, svalové funkcie, regeneráciu a imunitný systém.

10,50 €
S DPH
Množstvo
Posledné kusy v sklade

Popis

Silné multiminerálové tablety


Multi Mineral Complex 
poskytujú výživovú podporu pre normálny vývoj kostí, zubov, svalové funkcie, regeneráciu a imunitný systém.


Vápnik prispieva k normálnemu fungovaniu svalov a je potrebný na udržanie zdravých kostí.


Fosfor je dôležitou súčasťou štruktúry kostí, zubov a membrán.

Horčík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a prispieva k normálnej syntéze bielkovín.


Železo je jedným z najdôležitejších prvkov v našom organizme. Je nevyhnutnou súčasťou hemoglobínu, teda červených krviniek, ktoré prenášajú kyslík k bunkám. Je aj súčasťou myoglobínu, ktorý zásobuje svaly kyslíkom. Je súčasťou aj celého radu enzýmov a imunitného systému. Zásobuje naše telo energiou.


Zinok prispieva k správnej syntéze bielkovín a prispieva k udržaniu zdravých kostí a zdravých vlasov.


Mangán je dôležitý pre kosti, ale aj pre rôzne metabolické procesy. Ide o minerál patriaci do skupiny antioxidantov, ktorý má viaceré prospešné účinky v tele a jeho využitie je aj v pomocnej liečbe viacerých ochorení.


Meď patrí medzi esenciálne stopové prvky a minerály s významným vplyvom na metabolizmus v organizme. Jej vlastnosti ju predurčujú k úlohe všeobecného prostriedku na podporu zdravia, či už ide o pokožku, pohybový aparát alebo tvorbu enzýmov.


Selén patrí medzi dôležité minerály pre správne fungovanie organizmu, či už ide o imunitu, nervy, svaly alebo aj o celkové pohlavné zdravie. Má význam predovšetkým pre mužskú plodnosť, nakoľko ovplyvňuje spermie a ich kvalitu.

Chróm je esenciálny stopový prvok vplývajúci predovšetkým na metabolizmus živín v tele. Okrem toho má účinky aj na nervový systém či kardiovaskulárnu sústavu.

Molybdén podporuje zabudovávanie vápnika do kostí a zubov, spolu s fluórom sa stará o zubnú sklovinu, je účinný antioxidant, chráni pred rakovinou, podporuje pohlavnú aktivitu, chráni pred artritídou, dnou a zubným kazom.

Jód pomáha spaľovať prebytočný tuk, pozitívne vplýva na zvyšovanie kvality vlasov, nechtov, zubov a kože. Zabezpečuje normálny duševný vývoj, mentálnu vyrovnanosť a výkonnosť mozgu.

Výhody:

  • podporuje imunitný systém
  • prispieva k správnemu fungovaniu svalov
  • podporuje syntézu bielkovín

Odporúčané dávkovanie

Užite 3 tablety denne.

Upozornenie

Uskladňujte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nesmie sa používať ako náhrada pestrej stravy. U pacientov s poruchou srdcového rytmu a chorých na štítnu žľazu je užívanie potrebné konzultovať s lekárom. Kontraindikácie - všetky druhy hyperkalciémie, hypermagneziémie, hyperkaliémie, renálna insufuciencia, nefrolitiáza. Kontraindikované je súčasné užívanie s liekmi spôsobujúcimi retenciu draslíka.

Skladovanie

Uchovávajte dobre uzatvorené na suchom mieste pri teplote 5 - 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70 %, mimo dosahu zdrojov tepla a priameho slnečného žiarenia.

Detaily produktu
#11_073
5999076216703

Uhličitan vápenatý, fosforečnan vápenatý, objemové činidlá (hydroxypropylmetylcelulóza, mikrokryštalická celulóza), oxid horečnatý. Povlaková látka [stabilizátor (hydroxypropylmetylcelulóza), farbivá (allura červená AC**, indigotín, červený oxid železa)]. Síran draselný, protihrudkujúce látky (stearan horečnatý, kyselina steárová). Fumaran železnatý, oxid zinočnatý, síran manganatý, oxid meďnatý, jodid draselný. Chlorid chromitý, molybdenan sodný, seleničitan sodný.

**Allura červená AC: Môže mať nepriaznivé účinky na činnosť a pozornosť detí.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 3 tbl

3 tbl

RVH (%)*

Vápnik

1000 mg

125 %

Fosfor

150 mg

21 %

Horčík

350 mg

93 %

Železo

17 mg

121 %

Zinok

15 mg

150 %

Mangán

4,5 mg

225 %

Meď

2 mg

200 %

Selén

26 µg

47 %

Chróm

25,5 µg

63 %

Molybdén

25,5 µg

50 %

Jód

150 µg

100 %

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).