Wolfberry Mandle lúpané Medium 500 g
  • Wolfberry Mandle lúpané Medium 500 g
  • Wolfberry Mandle lúpané Medium, nutričné hodnoty

Mandle lúpané Medium - Wolfberry

#28_044

Mandle sú vynikajúca nepražená a nesolená pochúťka plná vitamínov a minerálov vhodná nie len na priamu konzumáciu, ale aj na pečenie a varenie.

Hmotnosť
7,50 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Nepražená a nesolená pochúťka plná vitamínov a minerálov


Mandle
sú plody stromu mandle obyčajnej (Prunus dulcis), ktorý je pôvodom zo severnej Afriky a západnej Ázie a ľudia si tento až 5 metrov vysoký strom domestikovali už 2500 rokov pred naším letopočtom. Mandle sa ukrývajú v tvrdej škrupine podlhovastého tvaru, ktorá má podobne pórovitú štruktúru ako vlašské orechy.

Mandle obsahujú viac ako 45 % mononenasýtených a polynenasýtených kyselín, okrem toho ale obsahujú aj pomerne veľké množstvo ľahko stráviteľných bielkovín a vlákniny. Z minerálov v nich nájdete nezanedbateľné množstvo vápnika, fosforu a draslíka, z vitamínov predovšetkým z radu B a v 100 g mandlí dokonca trojnásobok referenčnej hodnoty príjmu vitamínu E.

Ošúpané jadra sladkých mandlí sú nepražené a nesolené. Majú lahodnú chuť a typickú mandľovou vôňu. Sú vhodné ako na priamu konzumáciu, tak na praženie alebo pečenie. Výborne sa hodia na dochutenie sladkých pokrmov, na ozdobenie dezertov, müsli, jogurtov alebo cereálnych kaší. Perfektne z nich pripravíte aj rôzne nátierky alebo mandľové mlieko a maslo. Mandľové mlieko dobre neutralizuje organizmus a dodá telu cenné minerály a vitamíny.

Recept na mandľové mlieko. Čo budete potrebovať?

·        100 g mandlí

·        1 l kvalitnej vody (pokiaľ možno bez chlóru)

Postup

Mandle buď nastrúhajte, nameľte alebo rozmixujte a potom ich dajte do 1 l studenej vody. Zamiešajte a nechajte asi 3 hodiny "stáť" pri izbovej teplote, počas tej doby mandľovú usadeninu občas premiešajte. Po troch hodinách dajte celú zmes výluhu aj s mandľami do mixéra a asi 2 minúty mixujte na najvyšších otáčkach (než sa vytvorí biele penivé mlieko). Potom ho preceďte cez jemné sitko a môžete si pochutnávať.

Zloženie

Mandle lúpané nepražené.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_044
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód: #32_010

Značka: Altevita

Goji - Altevita

Goji bohatý zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínov. Výrazne posilňuje imunitný systém. Je nenahraditeľným doplnkom pre náš organizmus.

Cena 3,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]