Najnovší článok

Vyhľadávanie

Goji v horkej čokoláde Wolfberry, 100 g
  • Goji v horkej čokoláde Wolfberry, 100 g

Goji v horkej čokoláde Wolfberry, 100 g

#28_020

Goji v horkej čokoláde posilní imunitný systém, zlepší vitalitu a náladu, ale dodá telu aj nevyhnutne dôležité vitamíny a antioxidanty

1,90 €
S DPH
Množstvo
Skladom

Popis

Goji zdravá desiata pre milovníkov maškŕt


Kustovnica čínska
rastie v oblasti Číny, Tibetu a Mongolska. V rebríčku tradičnej čínskej medicíny patrí k najcennejším plodom.

Májové a Aztékovia zase vedeli, že, konzumácia čokolády u nich vyvoláva pocity šťastia a pohody. Čo už ale nevedeli, že je to spôsobené tým, že čokoláda zvyšuje hladiny serotonínu a dopamínu v mozgu. Práve tieto látky sa podieľajú na vzniku nálad, pretože ich nedostatok môže spôsobovať podráždenosť, agresivitu, celkovú depresiu a prípadne aj poruchy spánku.

Goji v 70 % horkej čokoláde obsahujú:


1. Goji


Lycium polysacharidy

Skupina výnimočne silných antioxidantov, ktoré neutralizujú voľné radikály a tým pomáhajú zabraňovať poškodeniu buniek a starnutiu organizmu.


Aminokyseliny

Regenerujú organizmus, napomáhajú pri výstavbe spojivových tkanív, kolagénu, kože, vlasov a nechtov.


Vitamín C

Odbúrava voľné radikály, takže pôsobí ako silný antioxidant. Zabraňuje zvýšenej krvácavosti, vypadávanie zubov a rednutie vlasov. Posilňuje imunitný systém, je dôležitý pre tvorbu bielych krviniek. Má priaznivý vplyv na vstrebávanie železa z potravín, je nezastupiteľný pri transformácii potravín v energiu. Posilňuje nervový systém a napomáha jeho správnemu fungovaniu, má priaznivý vplyv na kardiovaskulárny systém.


Vitamín B

Zabraňuje predčasnej únave, napomáha dobrému tráveniu a chuti do jedla. Upravuje energetické mechanizmy, koriguje niektoré zložky cholesterolu a tukov v krvi, je nevyhnutný pre činnosť nervov.


Vitamín E

Zabraňuje sterilite a zvyšuje potenciu u mužov, má antioxidačné schopnosti. Má priaznivý účinok na kontroly chorôb krvného obehu, likviduje nočné kŕče lýtok, napomáha pri regenerácii rán a jaziev.


Beta-karotén

Neutralizuje nebezpečné voľné radikály. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu a pôsobí preventívne proti kardiovaskulárnym chorobám. Podporuje správnu funkciu zraku, pôsobí preventívne proti šerosleposti, odďaľuje proces tvorby vrások a starnutie pleti.


Beta-sitosterol

Mierni príznaky zväčšenej prostaty, obmedzuje vypadávanie vlasov spôsobeného zvýšenou hladinou dihydrotestosterónu, posilňuje oslabenú imunitu.

2. Čokoláda


Vápnik

Má vplyv na stavbu, pevnosť a vývoj kostí, ovplyvňuje činnosti všetkých svalov. Podporuje činnosť nervov, zmierňuje poruchy trávenia, uplatňuje sa pri zrážaní krvi, reguluje srdcový rytmus.


Horčík

Je veľmi dôležitý pre svalovú kontrakciu, udržuje stavbu kostí, podporuje energetické procesy a nervovú činnosť.

Železo

Je nezastupiteľné pre krvný systém, ako súčasť hemoglobínu v červených krvinkách viaže kyslík a dopravuje ho do celého tela. Pomáha zásobovať energiou svalovú sústavu, je zapojených do správnej funkcie imunitného systému a metabolizmu.

Výhody:

  • posilňuje imunitu
  • zlepšuje vitalitu, náladu a pamäť
  • pomáha pri problémoch s kĺbmi a kosťami
  • zlepšuje zrak
  • pomáha pri problémoch tráviaceho traktu a obličiek
  • pomáha pri problémoch impotencie
  • zlepšuje reguláciu krvného tlaku a hladiny cukru v krvi

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme.

Detaily produktu
#28_020
8594158030177

Goji kustovnica čínska (sušené ovocné plody). Horká čokoláda (kakaová hmota, cukor, kakaový prášok so zníženým obsahom tuku, kakaové maslo, sójový lecitín, polyglycerol-polyricin-oleát, vanilkový extrakt burbon Madagaskar).

Alergény
Výrobok obsahuje sóju a navyše môže obsahovať stopy mlieka a orechov. Obsahuje oxid siričitý prirodzene sa vyskytujúce v pôde a vo vzduchu <70 mg na 1 kg plodov.

NUTRIČNÉ HODNOTY

100 g

RVH (%)*

Energia

2039 kJ

489 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

26 g

16 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

51 g

41 g

-

-

Vláknina

6,2 g

-

Bielkoviny

8,7 g

-

Soľ

0,01 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).