Najnovší článok

Vyhľadávanie

Goji kustovnica čínska Wolfberry, 100 g
  • Goji kustovnica čínska Wolfberry, 100 g

Goji kustovnica čínska Wolfberry, 100 g

#28_010_1

Goji kustovnica čínska sušené ovocie vhodné do müsli, cereálií, jogurtov, koláčov alebo do rôznych ovocných koktailov. Vhodné na priamu konzumáciu.

2,10 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Goji obohatená o množstvo výživných látok


Plody kustovnice čínskej patria medzi tzv. Superpotraviny. Vďaka množstvo výživných látok, ktoré goji obsahujú sú najvyhľadávanejším a najpredávanejším druhom sušeného ovocia.


Goji je možné konzumovať priamo v sušenej podobe, ale si ju môžete pridať do müsli, cereálií, jogurtov, koláčov alebo rôznych ovocných koktailov. Ak nemáte radi sušené ovocie, tak zalejte 3 čajové lyžičky goji 3 l horúcej vody, nechajte 3 minúty odstáť a preceďte. Vzniknutý čaj si pokojne oslaďte napr.: medom a plody kustovnice môžete samostatne skonzumovať.


Charakteristika


V starovekej Číne slúžila goji ako platidlo a dodnes sa tam kustovnici hovorí ovocie nesmrteľnosti alebo červený diamant. Jej priaznivé účinky na ľudský organizmus preskúmali stáročné skúsenosti v tradičnej čínskej medicíne a tibetskí mnísi vyrábajú svoj elixír zdravia a dlhovekosti z goji do dnešných čias.


Wolfberry Goji kustovnica čínska je tej najvyššej kvality. Pestuje sa v oblasti čínskej provincie Ningxia, ktorá je svetovo známa tými najkvalitnejšími plody goji na svete. Sušené bobule kustovnice čínskej majú temne červenú farbu a chutia asi tak, ako keď skombinujete brusnice, čerešne a šípky.


Kustovnica čínska je asi 150 cm vysoký krík s oranžovými plodmi a rastie od subtrópov až po Himaláje v juhovýchodnej Ázii. Jedným z hlavných dôvodov prečo sa kustovnici v tejto oblasti darí je pôda, ktorá je obzvlášť bohatá na minerály.


Plody kustovnice sú veľmi mäkké, preto sa pri ich česaní musí postupovať šetrne, aby sa zabránilo nadmernému stláčanie plodov. Bobule sa následne nechajú v tieni vysušiť. V provincii Ningxia sa v okolí kríkov kustovnice čínskej nepestujú žiadne iné rastliny, preto sú plody goji chránené pred nákazami, ktorými trpí vegetácie v iných krajoch.


O rastliny a celú úrodu kustovnice čínskej sa ľudia starajú s obrovskou láskou a starostlivosťou, preto provincie Ningxia získava za plody goji pravidelne ocenenia. K najvýznamnejším patrí zlatá cena na Malajskom medzinárodnom potravinárskom veľtrhu a tri zlaté ceny na Čínskom poľnohospodárskom veľtrhu.

Kustovnica čínska obsahuje:

  • 11 základných a 22 stopových minerálov
  • 6 základných vitamínov
  • 5 nenasýtených mastných kyselín
  • početné fenolové pigmenty (fenoly)
  • početné aminokyseliny 
  • 8 polysacharidov a 6 monosacharidov 
  • beta-sitosterol a ďalšie fytosteroly
  • 5 karotenoidov

Odporúčané dávkovanie

Ideálna denná konzumácia je 10 až 20 g sušených plodov.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_010_1
8594158030016

Sušené plody Kustovnice čínskej 100 %.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť dennej dávky: 10 - 20 g sušených plodov

100 g

RVH (%)*

Energia

1500 kJ

358 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

1,1 g

0,5 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

70,0 g

44,2 g

-

-

Vláknina

2,0 g

-

Bielkoviny

14,4 g

-

Soľ

0 g

-

Draslík

1132 mg

-

Železo

9 mg

-

Zinok

2 mg

-

Vápnik

112 mg

-

Selén

50 µg

-

Vitamín B2

1,3 mg

-

Beta-karotén

7 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).