• Novinka
  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g
  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g
  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g

  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g

  2,40 €
  Goji kustovnica čínska sú sušené plody, ktoré sú bohaté na karotenoidy, 18 druhov aminokyselín vrátane 8 esenciálnych a stopové prvky.
  Množstvo:

  Bohatý zdroj výživných látok


  Plody kustovnice čínskej patria medzi tzv. superpotraviny. Vďaka množstvo výživných látok, ktoré goji obsahujú sú najvyhľadávanejším a najpredávanejším druhom sušeného ovocia.


  Goji sú sušené plody, ktoré sú bohaté na stopové prvky, karotenoidy a 18 druhov aminokyselín vrátane 8 esenciálnych. Goji plody sa dajú konzumovať samotné, pridávať do jogurtov, smoothies či cereálií. Možno z neho pripraviť aj čaj alebo ich pridať do koláča. Pravidelná konzumácia týchto plodov má pozitívny vplyv na zdravie.


  Charakteristika


  V starovekej Číne slúžila goji ako platidlo a dodnes sa tam kustovnici hovorí ovocie nesmrteľnosti alebo červený diamant. Jej priaznivé účinky na ľudský organizmus preskúmali stáročné skúsenosti v tradičnej čínskej medicíne a tibetskí mnísi vyrábajú svoj elixír zdravia a dlhovekosti z goji do dnešných čias.


  Wolfberry Goji kustovnica čínska je tej najvyššej kvality. Pestuje sa v oblasti čínskej provincie Ningxia, ktorá je svetovo známa tými najkvalitnejšími plody goji na svete. Sušené bobule kustovnice čínskej majú temne červenú farbu a chutia asi tak, ako keď skombinujete brusnice, čerešne a šípky.


  Kustovnica čínska je asi 150 cm vysoký krík s oranžovými plodmi a rastie od subtrópov až po Himaláje v juhovýchodnej Ázii. Jedným z hlavných dôvodov prečo sa kustovnici v tejto oblasti darí je pôda, ktorá je obzvlášť bohatá na minerály.


  Plody kustovnice sú veľmi mäkké, preto sa pri ich česaní musí postupovať šetrne, aby sa zabránilo nadmernému stláčanie plodov. Bobule sa následne nechajú v tieni vysušiť. V provincii Ningxia sa v okolí kríkov kustovnice čínskej nepestujú žiadne iné rastliny, preto sú plody goji chránené pred nákazami, ktorými trpí vegetácie v iných krajoch.


  O rastliny a celú úrodu kustovnice čínskej sa ľudia starajú s obrovskou láskou a starostlivosťou, preto provincie Ningxia získava za plody goji pravidelne ocenenia. K najvýznamnejším patrí zlatá cena na Malajskom medzinárodnom potravinárskom veľtrhu a tri zlaté ceny na Čínskom poľnohospodárskom veľtrhu.

  Kustovnica čínska obsahuje:

  • 11 základných a 22 stopových minerálov
  • 6 základných vitamínov
  • 5 nenasýtených mastných kyselín
  • početné fenolové pigmenty (fenoly)
  • početné aminokyseliny 
  • 8 polysacharidov a 6 monosacharidov 
  • beta-sitosterol a ďalšie fytosteroly
  • 5 karotenoidov

  Odporúčané dávkovanie

  Odporúčaný denný príjem pre dospelé osoby sú približne 2 - 3 lyžice, pre deti polovičné porcie.


  Upozornenie

  Tento produkt nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Jedná sa iba o doplnok pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

  Skladovanie

  Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

  Allnature
  #48_028
  8594182003819
  Bobule kustovnice čínska (goji), konzervant (oxid siričitý).

  Alergény
  Oxid siričitý. Môže obsahovať stopy lepku, arašidov, sezamu a orechov.


  NUTRIČNÉ HODNOTY

  100 g

  RVH (%)*

  Energia

  1440 kJ 344 kcal

  -

  Tuky

  z toho nasýtené mastné kyseliny

  1,1 g

  0,5 g

  -

  -

  Sacharidy

  z toho cukry

  57,8 g

  36,3 g

  -

  -

  Bielkoviny

  12,1 g

  -

  Soľ

  0,075 g

  -

  * Referenčná výživová hodnota.
  Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).


  Ďalšie produkty v rovnakej kategórii

  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g

  Goji kustovnica čínska sušená Allnature, 80 g

  2,40 €