Goji - Altevita
  • Goji - Altevita
  • Altevita Goji, nutričné hodnoty

Goji - Altevita

#32_010

Goji bohatý zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínov. Výrazne posilňuje imunitný systém. Je nenahraditeľným doplnkom pre náš organizmus.

Hmotnosť
3,00 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Bohatý zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínov


Goji je ovocie s najvyšším podielom bielkovín. Obsahuje 18 rôznych aminokyselín, vrátane všetkých 8 esenciálnych, ktoré si telo nedokáže vytvoriť samo. Goji má najvyšší obsah karotenoidov, t.j. pigmentov, ktoré dodávajú zelenine i ovociu pestré farbenie, a to nielen červené, ale aj žlté či sýtozelené. Karotenoidy sa vyznačujú silnými antioxidačnými vlastnosťami, znižujú aj riziko srdcovocievnych ochorení a výskyt rakoviny, najmä pľúc a žalúdka. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov goji  výrazne posilňuje imunitný systém a spomaľuje proces starnutia.

Goji obsahuje aj zložené uhľohydráty (sacharidy), po konzumácii ktorých sa hladinu cukru dvíha len pomaly, následne nehrozí ani náhly úpadok hladiny cukru v krvi. Goji je bohatý na vitamín A, B1, B2, B6, B9, C, E a antioxidanty. Štvrť pohára sušených plodov goji obsahuje 340 % dennej potreby vitamínu A, treba byť preto obozretný pri jeho konzumácii, aby sme sa vyhli vzniku hypervitaminózy A.

Vitamíny B1, známy ako tiamín je potrebný na to, aby mohol z glukózy vzniknúť acetylcholín, látka, ktorá prenáša signály medzi nervovými bunkami a má zásadný význam pre pamäť a sústredenie. Vitamínov B2 a B6 pomáha tiamínu v tele účinnejšie pracovať. Tieto tri vitamíny skupiny B spolu zabezpečujú zdravé nervy a zlepšenie pamäti.

Mierny nedostatok tiamínu vedie k túžbe po cukru. Jej prísunom do organizmu dokážete ľahšie odolať jedlám s obsahom cukru, môže vám to pomôcť pri snahe o redukcii nadváhy.

Vitamín B2, známy ako riboflavín, je potrebný pre organizmus pri tvorbe dvoch životne dôležitých zlúčenín, ktoré premieňajú energiu z bielkovín, sacharidov a tukov do podoby, ktoré bunky dokážu zužitkovať. Tento vitamín je dôležitý aj pre tvorbu vlasov, nechtov a kože. Vitamín B6 zlepšuje náladu a odstráni únavu. Vitamín E je antioxidant, ktorý neutralizuje škodlivé voľné radikály v tele, znižuje aj riziko srdcovocievnych ochorení.

Okrem vitamínov sušené plody goji obsahujú až 21 minerálnych látok a chemických prvkov, predovšetkým veľa železa a zinku, ale aj ostatné dôležité prvky ako sú vápnik, selén a germánium.

Zinok je životne dôležitý pre rast detí, aj pre správnu činnosť viac ako 70 enzýmov nášho tela. Zvýšený prísun zinku potrebujú predovšetkým ľudia so sklonom k akné a ekzémom, výrazné zlepšenie sa dosiahne každodenným prísunom zinku po dobu šesť mesiacov.

Rovnako dobre poslúži proti akné aj selén, ktorý je účinným antioxidantom. Pomáha organizmu viazať niektoré nebezpečné kovy, ako arzén a ortuť, ktoré sú pre organizmus toxické.


Germánium je prvok, ktorý je v potravinách zriedka zastúpený, je však mimoriadne účinný proti rakovine, železo zasa tvorí súčasť červeného krvného farbiva hemoglobínu, ktorý prenáša kyslík ku všetkým bunkám tela. Nedostatočný príjem železa sa prejaví únavou i vyčerpanosťou.


Goji, ktorú  poznáme aj pod názvom Kustovnica čínska (Lycium chinenis) je teda unikátnou potravinou, nenahraditeľným doplnkom výživy, ktorá je pre náš organizmus neuveriteľne prospešná.

Skladovanie

Skladujte na chladnom a suchom mieste.

Detaily produktu
#32_010
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: