• Vypredané
EAA Mega Strong Powder Nutrend, 300 g
  • EAA Mega Strong Powder Nutrend, 300 g

EAA Mega Strong Powder Nutrend, 300 g

#27_009

Esenciálne aminokyseliny sú nevyhnutné aminokyseliny. Ľudské telo ich nedokáže syntetizovať z iných zdrojov a preto ich musí prijímať v strave.

Príchuť
20,50 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

9 esenciálnych aminokyselín obohatených
o vitamíny, zinok a zelený čaj


Instantná zmes deviatich esenciálnych aminokyselín (Essential Amino Acids = EAA), obohatená o vitamíny B5, B6, B12, D a zinok. Esenciálne aminokyseliny sú nevyhnutné aminokyseliny. Ľudské telo ich nedokáže syntetizovať z iných zdrojov a preto ich musí prijímať v strave. Športovci vyhľadávajú kvalitnú bielkovinu, bohatú na esenciálne aminokyseliny hlavne z dôvodu zabezpečenia základných látok pre možnosť syntézy svalstva (svalového rastu). Vplyvom chybného stravovania môže byť prijaté nedostatočné množstvo niektorej z deviatich esenciálnych aminokyselín. Nedostatočná esenciálna aminokyselina je považovaná za aminokyselinu limitnú a syntéza telu vlastnej bielkoviny (nie iba svalstva) je ovplyvnená jej hodnotou.

EAA 
Mega Strong Powder obsahuje všetky aminokyseliny, ktoré sú k dnešnému dňu považované svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) za esenciálne.

Vitamín B5 - prispieva k normálnej syntéze a metabolizmu steroidných hormónov, vitamínu D a niektorých neurotransmiterov. Ďalej prispieva k zníženiu únavy a prispieva k energetickému metabolizmu. (EFSA)

Vitamín B6 - prispieva k normálnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu, ďalej prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek a k normálnej funkcii imunitného systému. (EFSA)

Vitamín B12 - prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu a tiež má úlohu v procese bunkového delenia. (EFSA)

Vitamín D - prispieva k normálnej absorpcii / využitia vápnika a fosforu, ďalej prispieva k udržaniu normálnej svalovej funkcie a prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi. (EFSA)

Výhody:

  • obohatené o vitamíny
  • bez cukru
  • bezlepkový

Odporúčané dávkovanie

Zmiešajte 1 dávku (1/3 odmerky = 12 g) v 350 ml vody a vypite pred tréningom.

Upozornenie

Po otvorení skladujte pri teplote do 25 °C a spotrebujte do 3 mesiacov. Po namiešaní sú v nápoji nerozpustené častice, čo je prirodzenou vlastnosťou výrobku. Výživový doplnok pre športovcov. Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Nesmie sa používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Skladovanie

Ukladajte mimo dosah detí. Skladujte v suchu pri teplote do 25 °C, mimo dosah priameho slnečného žiarenia. Chráňte pred mrazom.

Detaily produktu
#27_009

Ananás-hruška

Zmes instantných EAA (L-leucín, L-lyzín, L-izoleucín, L-valín, L-treonín, L-metionín, L-fenylalanín, L-tryptofán, emulgátor slnečnicový lecitín), regulátor kyslosti kyselina citrónová, maltodextrín L-histidín, aróma, extrakt zo zeleného čaju (40 % L-theaninu), regulátor kyslosti kyselina jablčná, chlorid sodný, stabilizátory a xantanová guma, glukonát zinočnatý, koncentrát zo svetlice, citronan sodný, sladidla sukralóza a steviol-glykosidy, protispékavá látka oxid kremičitý, D-pantotenát vápenatý, cholekalciferol, hydrochlorid pyridoxínu, kyanokobalamín.

Pomaranč-jablko

Zmes instantných EAA (L-leucín, L-lyzín, L-izoleucín, L-valín, L-treonín, L-metionín, L-fenylalanín, L-tryptofán, emulgátor slnečnicový lecitín), maltodextrín, regulátor kyslosti kyselina citrónová, L-histidín, aróma, extrakt zeleného čaju (40 % L-theanín), regulátor kyslosti kyselina jablčná, chlorid sodný, stabilizátory akáciová a xantanová guma, glukonát zinočnatý, citrát sodný, sladidlá sukralóza a steviol-glykozidy, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, D -pantotenát vápenatý, cholekalciferol, pyridoxín hydrochlorid, farbivo beta karotén, kyanokobalamín.

Alergény

Môže obsahovať stopy sóje a mliečnej bielkoviny.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 12 g

12 g

RVH (%)*

L-leucín

2300 mg

-

L-izoleucín

950 mg

-

L-valín

950 mg

-

L-lyzín

1650 mg

-

L-metionín

230 mg

-

L-treonín

800 mg

-

L-fenylalanín

230 mg

-

L-tryptofán

230 mg

-

L-histidín

680 mg

-

Kyselina pantoténová

6 mg

100 %

Vitamín B6

1,4 mg

100 %

Vitamín B12

2,5 µg

100 %

Vitamín D

7,5 µg

150 %

Zinok

10 mg

100 %

Extrakt zo zeleného čaju

250 mg

-

Cukry

<0,1 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).