• Vypredané
EAA + Glutamine Scitec Nutrition, 300 g
  • EAA + Glutamine Scitec Nutrition, 300 g

EAA + Glutamine Scitec Nutrition, 300 g

#12_033

EAA + Glutamine je komplex, obsahujúci najvzácnejšie esenciálne aminokyseliny. Podporuje optimálne zabezpečenie aminokyselín v tele. Vhodné aj pre vegánov.

Príchuť
19,90 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Komplex esenciálnych aminokyselín


EAA + Glutamine je komplex, obsahujúci najvzácnejšie esenciálne aminokyseliny, ktorých konzumácia je pre nás nevyhnutná, nakoľko si ich telo nedokáže vytvoriť a z toho dôvodu o ich príjem je nutné dbať stravovaním. Aplikáciu v doplnkovej forme, hlavne počas a v čase pred a po tréningu, podporuje optimálne zabezpečenie aminokyselín v tele.

Medzi esenciálne aminokyseliny patria aminokyseliny s rozvetveným reťazcom, skupinovo nazývané BCAA. Aminokyseliny BCAA (L-leucín, L-izoleucín, L-valín) tvoria zhruba 35 % obsahu esenciálnych aminokyselín svalovej bielkoviny.

EAA + Glutamine obsahuje veľkú dávku BCAA matrixu, plus vynikajúcu, 2 gramovú dávku L-glutamínu. Zložka L-glutamín je jednou z najatraktívnejších a v organizme v najväčšom množstve vyskytujúcou sa aminokyselinou, ktorá v je základnom poňatí je len jednou podmienečne esenciálnou aminokyselinou, čo znamená, že pri veľkom fyzickom zaťažení môže byť potrebný jej príjem z vonka.


Produkt je vyrábaný v ovocných príchutiach, a tak počas tréningu ponúka osviežujúci účinok, pričom zabezpečuje najdôležitejšie aminokyseliny.

Produkt je možné konzumovať aj v prípade špeciálnej stravy. Je vegánskym produktom, s obsahom aminokyselín, vyrobeným fermentáciou rastlinných zložiek. Z toho dôvodu je ideálny pre všetkých, ktorí nemôžu alebo nechcú konzumovať produkty živočíšneho pôvodu.

EAA + Glutamine neobsahuje ani cukor, čo umožňuje jeho využitie aj pri nízkosacharidovej súťažnej, alebo inej strave s obmedzeným príjmom cukru.

VIAC O BCAA

Výhody:

  • 4250 mg EAA v jednej dávke
  • s obsahom L-glutamín
  • bez obsahu cukru
  • vhodné aj pre vegánov
  • skvelá chuť

Odporúčané dávkovanie

Zmiešajte 1 dávku (2/3 odmerky = 9 g) v 500 ml vody a užite pred, počas alebo po tréningu.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou vyváženej, rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Skladovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.

Detaily produktu
#12_033

Čerešňa-citrón

L-glutamín, L-izoleucín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina citrónová; L-leucín, L-valín, arómy: čerešňa, citrón; sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; L-histidín, L-lyzín HCL, L-metionín, L-fenilalanín, L-treonín, farbivo: Ponceau 4R*.

Mango

L-glutamín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina citrónová; L-izoleucín, L-leucín, L-valín, mango aróma, sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; L-histidín, L-lyzín HCL, L-metionín, L-fenilalanín, L-treonín, farbivá: tertrazín*, Sunset Yelow FCF*.

Melón-kola

L-glutamín, L-izoleucín, arómy: melón, kola, jahoda; L-leucín, L-valín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina citrónová; sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; farbivo: sulfitolový-amónny karamel (oxid siričitý); L-histidín, L-lyzín HCL, L-metionín, L-fenylalanín, L-treonín.

Ružová citronáda

L-glutamín, látka pre reguláciu kyslosti: kyselina citrónová; L-izoleucín, L-leucín, L-valín, pink lemonade aróma, sladidlá: sukralóza, acesulfám-K; farbivo: cviklová červená; L-histidín, L-lyzín HCL, L-metionín, L-fenylalanín, L-treonín.

*Môže mať negatívne účinky na aktivitu a pozornosť detí!


Alergény

Produkt bol vyrobený v prevádzke so spracovávaním mlieka, vajec, lepku, sóje, arašidov, orechov, zeleru a rýb.

NUTRIČNÉ HODNOTY

EAA + Glutamine

9 g

RVH (%)*

Esenciálne aminokyseliny

4250 mg

-

BCAA

4000 mg

-

L-leucín

1300 mg

-

L-izoleucín

1500 mg

-

L-valín

1200 mg

-

L-histidín

50 mg

-

L-lyzín HCL

50 mg

-

z toho L-lyzín

40 mg

-

L-metionín

50 mg

-

L-fenylalanín

50 mg

-

L-treonín

50 mg

-

L-glutamín

2000 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).