Wolfberry BIO Teff 200 g
  • Wolfberry BIO Teff 200 g
  • Wolfberry BIO Teff, nutričné hodnoty

BIO Teff - Wolfberry

#28_045

BIO Teff je bezlepková plodina, ktorú ocenia celiaci a alergici. Obsahuje vysoké množstvo bielkovín a celý rad cenných minerálov.

Hmotnosť
2,10 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

BIO Teff


Teffová semienka
, často mylne označovaná ako obilnina, sú semená Milička habešskej, čo je tráva z čeľade lipnicovitých. Názov „teff“ získala táto pseudoobilovina práve kvôli veľkosti semienok. Ich veľkosť sa totiž pohybuje od 0.5 do 1 mm.


Teffová semienka sú veľmi výživné a hovorí sa o nich ako o nutričnom zázraku. Sú v nich obsiahnuté esenciálne aminokyseliny vrátane lyzínu, ale aj treonín a tryptofán. Vyvážený pomer bielkovín a sacharidov, vysoký obsah vlákniny, nízky glykemický index, jedinečný koktail vitamínov a minerálov a ľahká stráviteľnosť robí z teffových semienok logicky potravinu budúcnosti.


Teffová semienka sa môžu jesť v surovom stave, používať ako posyp na pečivo, na dochutenie dipov alebo na zahustenie polievok a omáčok. Varí sa podobne ako ryža, rozdiel je len v tom, že sa na jeden diel zrniečok používa tri diely vody. Teff sa nemusí preplachovať a varí sa na miernom ohni. Asi od desiatej minúty je semienka potrebné premiešavať, pretože majú tendencie k pripaľovaniu. Uvarené teffové semienko sú mäkké a majú  lahodnú orieškovú chuť i vôňu. Výborne chutí napríklad so škoricou, vanilkou alebo kokosovým cukrom.

Zloženie:

Teff BIO 100 %.

Skladovanie:

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_045
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: