BIO Špaldová múka Wolfberry
  • BIO Špaldová múka Wolfberry
  • BIO Špaldová múka Wolfberry

BIO Špaldová múka Wolfberry

#28_021

BIO Špaldová múka dodá organizmu celý rad vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákninu. Je ľahko stráviteľná a výborne sa hodí ako dobrý pomocník v kuchyni.

Hmotnosť
1,70 €
s DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Skvelý pomocník na pečenie domáceho chleba


Pšenica špalda (Triticum spelta L.) patrí k najstarším kultúrnym obilninám. Prehistorickej dobe sa pestovala predovšetkým na Blízkom východe. Špalda je veľmi ľahko stráviteľná, má orieškovú chuť a patrí do skupiny pluchatých pšeníc.

Chleby s prídavkom špaldovej múky majú výraznú chlebovú vôňu, veľký objem, krásne popraskanú kôrku. Perfektne chutia a dlho vydržia vláčne a čerstvé. Špalda navyše obsahuje takmer všetky základné zložky dôležité pre organizmus.

Vďaka väčšiemu podielu aleurónovej vrstvy tak obsahuje pšenica špalda v priemere 16 % bielkovín, oveľa viac, než u klasickej pšenice.

Aminokyselinové zloženie je u klasickej pšenice a špaldy takmer totožné, iba obsah esenciálnych aminokyselín je u špaldy vyšší. Špalda tak obsahuje pomerne značné množstvo nenasýtených mastných kyselín a neobsahuje cholesterol.

Obsah lepku sa v nej pohybuje okolo 40 % a jej kvalita je veľmi vysoká. Konzumácia špaldovej múky v niektorých prípadoch alergiu u celiatikov vôbec nevyvoláva. V každom prípade je ale jej konzumáciu nutné prediskutovať s lekárom.

Špalda, vďaka tomu, že nie je šľachtená, tak si zachováva svoje prirodzené vlastnosti a má orieškovú chuť. Vo Wolfberry špaldovej múke nájdete celú škálu minerálnych látok a vitamínov. Je vyrábaná zo zŕn rastlín pestovaných v BIO kvalite na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. 

Použite

Výborne sa hodí na pečenie chleba a rôzneho pečiva, ale aj na prípravu závariek do polievky alebo na zahusťovanie pokrmov.

Zloženie

Múka BIO 100 %, jemná celozrnná.

Alergény

Obsahuje lepok.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_021
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Produkty v rovnakej kategórii: 16