• Vypredané
BIO Špaldová múka Wolfberry
  • BIO Špaldová múka Wolfberry

BIO Špaldová múka Wolfberry, 1000 g

#28_021

BIO Špaldová múka dodá organizmu celý rad vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákninu. Je ľahko stráviteľná a výborne sa hodí ako dobrý pomocník v kuchyni.

3,90 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Skvelý pomocník na pečenie domáceho chleba


Pšenica špalda (Triticum spelta L.) patrí k najstarším kultúrnym obilninám. Prehistorickej dobe sa pestovala predovšetkým na Blízkom východe. Špalda je veľmi ľahko stráviteľná, má orieškovú chuť a patrí do skupiny pluchatých pšeníc.

Chleby s prídavkom špaldovej múky majú výraznú chlebovú vôňu, veľký objem, krásne popraskanú kôrku. Perfektne chutia a dlho vydržia vláčne a čerstvé. Špalda navyše obsahuje takmer všetky základné zložky dôležité pre organizmus.

Vďaka väčšiemu podielu aleurónovej vrstvy tak obsahuje pšenica špalda v priemere 16 % bielkovín, oveľa viac, než u klasickej pšenice.

Aminokyselinové zloženie je u klasickej pšenice a špaldy takmer totožné, iba obsah esenciálnych aminokyselín je u špaldy vyšší. Špalda tak obsahuje pomerne značné množstvo nenasýtených mastných kyselín a neobsahuje cholesterol.

Obsah lepku sa v nej pohybuje okolo 40 % a jej kvalita je veľmi vysoká. Konzumácia špaldovej múky v niektorých prípadoch alergiu u celiatikov vôbec nevyvoláva. V každom prípade je ale jej konzumáciu nutné prediskutovať s lekárom.

Špalda, vďaka tomu, že nie je šľachtená, tak si zachováva svoje prirodzené vlastnosti a má orieškovú chuť. Vo Wolfberry špaldovej múke nájdete celú škálu minerálnych látok a vitamínov. Je vyrábaná zo zŕn rastlín pestovaných v BIO kvalite na kontrolovanom ekologickom poľnohospodárstve. 

Použite

Výborne sa hodí na pečenie chleba a rôzneho pečiva, ale aj na prípravu závariek do polievky alebo na zahusťovanie pokrmov.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_021
8594158040749

Múka BIO 100 %, jemná celozrnná.

Alergény
Obsahuje lepok.

NUTRIČNÉ HODNOTY

100 g

RVH (%)*

Energia

1214 kJ

290 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

1,8 g

0,3 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

55 g

6,8 g

-

-

Vláknina

5 g

-

Bielkoviny

13 g

-

Soľ

0 g

-

Vápnik

38 mg

-

Železo

4 mg

-

Draslík

385 mg

-

Sodík

8 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).