Wolfberry BIO Slnečnicové semienka 100 g
  • Wolfberry BIO Slnečnicové semienka 100 g
  • Wolfberry BIO Slnečnicové semienka nutričné hodnoty

BIO Slnečnicové semienka - Wolfberry

#28_034

Chutné a zdravé Bio slnečnicové semienka obsahujúce esenciálne mastné kyseliny a celý rad vitamínov a minerálov. Priaznivo pôsobia na organizmus.

Hmotnosť
0,80 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Bohatý zdroj vitamínov a minerálov


Slnečnicové semienka

Patria k potravinám s najširšou škálou obsiahnutých látok. Sú jedným z najbohatších zdrojov vitamínov E, ktorého 100 g semienok obsahuje takmer trojnásobok odporúčanej dennej dávky. Okrem toho obsahujú aj nezanedbateľné množstvo horčíka, fosforu, alebo vitamínov radu B.


Slnečnicové semienka obsahujú okrem kyseliny olejovej predovšetkým cennú kyselinu linolovú. Vo 100 g semienok jej je 23,05 g. Pri dennej konzumácii 10 g tejto kyseliny má táto zložka priaznivý vplyv na udržanie normálnej hladiny cholesterolu v krvi.


Ak sú semienka dobre rozžuté, alebo rozdrvené, potom sú veľmi dobre stráviteľné. Práve to je jednou z podmienok, aby si z nich organizmus vzal to, čo potrebuje, pretože inak prejdú tráviacim traktom bez toho, že by telu odovzdali cenné látky. Tí, ktorí majú problémy s chrupom, si môžu semienka pomlieť nadrobno, alebo ľahko na sucho opražiť na panvici.


Slnečnicové semienka BIO Wolfberry sú získané z ekologického poľnohospodárstva a dajú sa rovno konzumovať, alebo použiť do zeleninových či ovocných šalátov, pečiva, alebo do rôznych kaší.

Výhody:

  • obsahujú vysoký obsah bielkovín
  • bohaté na vlákninu
  • celý rád vitamínov a minerálov
  • priaznivo pôsobia na cholesterol v krvi

Zloženie

Slnečnicové semienka BIO 100 %.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_034
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii: