Najnovší článok

Vyhľadávanie

  BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g
  • BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

  BIO Škorica cejlónska mletá Wolfberry, 150 g

  #28_045

  BIO Škorica cejlónska mletá podporuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie, pôsobí proti nadúvaniu, prispieva k rozširovaniu ciev a znižovanie krvného tlaku.

  5,80 €
  S DPH
  Množstvo
  Skladom

  Popis

  Škorica a jej výnimočné účinky


  Škorica cejlónska mletá
   podporuje chuť do jedla, zlepšuje trávenie, pôsobí proti nadúvaniu, prispieva k rozširovaniu ciev a znižovanie krvného tlaku. Používa sa ako korenie buď v pôvodnej, alebo mletej podobe. Má korenisto sladkastú chuť a príjemnú vôňu, ktorú jej dáva najmä obsiahnutá zlúčenina cinnamaldehyd.

  Škorica
   prehrieva organizmus, stimuluje krvný obeh a tým aj činnosť srdca a dýchanie. Prostredníctvom tepla privádza energiu do tela, dokonca samotná vôňa škorice stimuluje činnosť mozgu.

  Je to korenina s vysokým obsahom polyfenolov - chemických zlúčenín, ktoré zodpovedajú za jej charakteristickú farbu. Okrem schopnosti farbenia majú polyfenoly viacero zdraviu prospešných účinkov - pôsobia protizápalovo, zabraňujú rakovinotvorným procesom a chránia obehový systém, srdce a cievy.

  Spomedzi všetkých potravín zaujme škorica šieste miesto s najvyššou antioxidačnou schopnosťou. Znamená to, že je úspešná v boji proti nebezpečným voľným radikálom v tele, ktoré vznikajú predovšetkým následkom stresu, znečisteného životného prostredia, nevhodnej stravy či poruchách trávenia.

  VIAC O ŠKORICI


  Máme 2 hlavné typy škorice - Škorica cejlónska a čínska (cassia), ktorá je cenovo dostupnejšia, ale chuťou a arómou sa čínska škorica nedá s cejlónskou porovnať. Okrem toho obsahuje oveľa viac látky zvanej kumarín.

  Škorica má vysoký obsah bioaktívnych látok (polyfenoly, flavonoidy, kyselina laurová, kyselina škoricová), ktoré zlepšujú využitie glukózy bunkou a spomaľujú vylučovanie rýchlych, jednoduchých cukrov do krvného obehu. Pravidelné zaradenie škorice do jedálnička môže byť účinnou prevenciou hlavne rakoviny hrubého čreva, ale aj všeobecne karcinogénnych procesov, hlavnú úlohu v tejto prevencii zohráva látka cynnamaldehyd.

  Výhody:

  • priaznivo pôsobí na činnosť srdca, mozog a dýchanie
  • má vysoký obsah antioxidantov
  • má protizápalové vlastnosti
  • znižuje riziko srdcovocievnych chorôb
  • znižuje hladinu cukru v krvi
  • bojuje proti plesňovým a bakteriálny infekciám

  Použitie

  Škorica ako korenie sa používa hlavne na prípravu sladkých pokrmov, do najrôznejšieho pečiva a cukrárenských výrobkov alebo pri zaváraní ovocia. Jej drevitá a zároveň sladká chuť sa výborne hodí k mliečnej ryži, koláčom, ovocným knedliam alebo kompótu. Veľmi dobre ladí aj s mnohými druhmi sušeného ovocia. Štipka škoricového prášku navonia čokoládové nápoje aj kávu. Používa sa však aj do mäsitých pokrmov, hlavne v orientálnej a latinskoamerickej kuchyni.

  Upozornenie

  Škorica cejlónska nie je vhodná pre tehotné ženy.

  Skladovanie

  Skladujte na suchom a tmavom mieste.

  Detaily produktu
  #28_045
  8595701100293

  Škorica cejlónska (Cinnamomum zeylanicum) mletá BIO 100%

  NUTRIČNÉ HODNOTY

  BIO Škorica cejlónska mletá

  100 g

  RVH (%)*

  Energia

  1231 kJ

  294 kcal

  -

  Tuky

  z toho nasýtené mastné kyseliny

  3,2 g

  0,9 g

  -

  -

  Sacharidy

  z toho cukry

  37 g

  35 g

  -

  -

  Vláknina

  53 g

  -

  Bielkoviny

  3,5 g

  -

  Soľ

  0,07 g

  -

  * Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).

  Súvisiace príspevky