Wolfberry BIO Sezamové semienko nelúpané 200 g
  • Wolfberry BIO Sezamové semienko nelúpané 200 g
  • Wolfberry BIO Sezamové semienko nelúpané, nutričné hodnoty

BIO Sezamové semienko nelúpané - Wolfberry

#28_038

BIO Sezamové semienko nelúpané obohatené o celý rad vitamínov, minerálov, omega 6 mastné kyseliny a  ďalších prospešných látok. 

Hmotnosť
1,60 €
s DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Bohaté na vitamíny a minerály


BIO Sezamové semienko nelúpané
 sa pestuj v mnohých farebných mutáciách, na našom trhu sú najobľúbenejšie svetlá semienka sezamu, ktoré sa vyznačujú horko-sladkou chuťou a jemnou orechovou arómou.


Vďaka vyváženej kombinácii sacharidov, bielkovín a aminokyselín je sezam veľmi dobre stráviteľný. Vegánov a vegetariánov by mohlo zaujímať, že bielkoviny obsiahnuté v sezame sú takmer totožné s tými, ktoré obsahujú slepačie vajcia. Okrem toho ale sezamové semienka obsahujú aj rad vitamínov a minerálov, vrátane vitamínov A, E a niektorých zo skupiny B. Z minerálov je najviac zastúpený horčík, fosfor a draslík.


V sezamových semienkach sa nachádza aj lecitín, alanín, arginín, alebo kyselina glutámová. Obsahujú ale aj omega 6 mastné kyseliny, a to konkrétne 21.375 g kyseliny linolovej a 0.376 g kyseliny gama linoleovej v 100 g semienok.


Z nelúpaných semienok Wolfberry si môžete pripraviť napríklad pastu tahini, alebo dochucovadlo gomasio. Tahini sa robí mletím pražených, alebo nepražených semienok sezamu s prídavkom sezamového oleja. Do takto pripravenej zmesi môžete pridať med a používať ju ako sladkú nátierku na pečivo, alebo pridajte soľ a tahini používajte do dresingov, humusu atď.

Výhody:

  • bohaté na vitamíny a minerály
  • obohatené o omega 6 mastné kyseliny
  • vysoký obsah bielkovín a vlákniny
  • ľahko stráviteľné
  • ideálne pre vegánov a vegetariánov

Zloženie

Sezamové semienko nelúpané BIO 100 %.

Alergény

Sezam.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_038
Produkty v rovnakej kategórii: 50

Kód: #32_010

Značka: Altevita

Goji - Altevita

Goji bohatý zdroj aminokyselín, minerálov a vitamínov. Výrazne posilňuje imunitný systém. Je nenahraditeľným doplnkom pre náš organizmus.

Cena 3,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_008

Značka: Altevita

Quinoa - Altevita

Quinoa je ideálna pre každého, kto sa rozhodol zdravo stravovať. Výborná alternatíva k ryži, kuskusu, vyniká svojou jednoduchou prípravou.

Cena 2,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_007

Značka: Altevita

Para orechy - Altevita

Para orechy sú bohaté na bielkoviny, zdravé tuky, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín E, minerály, ako horčík, selén, fosfor, železo, zinok.

Cena 15,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_009

Značka: Altevita

Chia semienka - Altevita

Chia semienka sú skvelým doplnkom pre športovcov, vegetariánov, vegánov, osoby s nadváhou, pre dojčatá, malé deti a tiež tehotné a dojčiace ženy.

Cena 2,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]