BIO Sezamové semienka lúpané Wolfberry, 200 g
  • BIO Sezamové semienka lúpané Wolfberry, 200 g
  • BIO Sezamové semienka lúpané Wolfberry, 200 g

BIO Sezamové semienka lúpané Wolfberry, 200 g

#28_038

BIO Sezamové semienka lúpané sú vhodné na priamu konzumáciu a k tepelnému spracovaniu. Obsahujú celý rad vitamínov, minerálov a ďalších prospešných látok.

1,80 €
s DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Obohatené o celý rád vitamínov a minerálov


Pôvod sezamu je neznámy, ale prvé zmienky o jeho pestovaní pochádzajú z Babylonu, kde sa mu hovorilo "korenie bohov." V dávnych dobách bol sezam pestovaný v Indii, Strednej Ázii a v Grécku. Dnes sú jeho najväčšími producentmi Čína, India a Mexiko.


Pestuje sa v mnohých farebných mutáciách. Na našom trhu sú najobľúbenejšie svetlé semienka sezamu, ktoré sa vyznačujú horko-sladkou chuťou a jemnou, orechovou arómou.


Vďaka vyváženej kombinácii sacharidov, bielkovín a aminokyselín je sezam veľmi dobre stráviteľný. Vegánov a vegetariánov by mohlo zaujímať, že bielkoviny obsiahnuté v sezame sú takmer totožné s tými, ktoré obsahujú slepačie vajcia.


Sezamové semienka obsahujú aj vitamíny a minerály, vrátane vitamínov A, E a niektorých zo skupiny B. Z minerálov je najviac zastúpený horčík, fosfor a draslík.


V sezamových semienkach sa nachádza aj lecitín, alanín, arginín, alebo kyselina glutámová. Obsahujú ale aj omega 6 mastné kyseliny, a to konkrétne 25.227 g kyseliny linolovej a 0.263 g kyseliny gama linoleovej v 100g semienok.


BIO Sezamové semienka lúpané Wolfberry sa môžu konzumovať priamo, alebo ich môžete pridať do varených pokrmov, na pečivo, do strúhanky pri obaľovanie rezňov. Jedinečné sú v jednoduchom šaláte z rukoly, nivy, dobré zálievky a veľa, naozaj veľa praženého sezamu.

Výhody:

  • vysoký obsah bielkovín
  • obohatené o vlákninu
  • obsahujú celý rád vitamínov a minerálov
  • obohatené o omega 6 mastné kyseliny
  • vhodné na priamu konzumáciu

Zloženie

BIO Sezamové semienka lúpané.

Alergény

Sezam.

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme.

Detaily produktu
#28_038
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Produkty v rovnakej kategórii: 16