BIO Ryža basmati Countrylife, 500 g
  • BIO Ryža basmati Countrylife, 500 g
  • BIO Ryža basmati Countrylife, 500 g

BIO Ryža basmati Countrylife, 500 g

#35_003

BIO Ryža basmati je typická dlhými zrnami a jemnou orieškovou vôňou. Má krátku dobu prípravy a je prirodzene bezlepková.

2,60 €
s DPH
Množstvo
Skladom

Popis

Skvelá príloha k zeleninovým aj mäsovým pokrmom


Basmati ryžu spoznáme nielen podľa orieškovej vône, ale aj podľa výrazne dlhého zrna. Ryža má veľmi delikátnu chuť a pri správnej príprave nelepí. Túto vlastnosť získava vďaka dlhej dobe skladovania, ryža po zbere v suchu a tme ideálne vysychá až dva roky. Ako rastlina dáva úrodu iba raz za rok a je zavlažovaná vodou z ľadovcových riek.

Biopotraviny vždy prechádzajú systémom kontrol a certifikácie, ktorý zabezpečuje ich kvalitu a umožňuje im niesť toto označenie. Ich prírodnú biokvalitu docenia predovšetkým ľudia so záujmom o ekologické poľnohospodárstvo a udržateľný systém hospodárenia.

Využitie:

  • príloha - ryžu možno využiť ako prílohu k slaným zeleninovým aj mäsovým pokrmom
  • rizoto - klasickým spôsobom môžete ryžu zmiešať so zeleninou a korením podľa ľubovôle
  • pražená ryža - po uvarení môžete ryžu vo väčšom množstve oleja spoločne so zeleninou pražiť asi 2 minúty, nakoniec pridajte rozmiešané biovajíčka a krátko dopečte, stačí už len korením dochutiť
  • ryžový šalát - ryžu po vychladnutí zmiešajte podľa fantázie s rôznymi ingredienciami, odporúčame varené fazuľové struky, vlašské orechy, opraženú cibuľku a šampiňóny, nakoniec zasypte čerstvou petržlenovou vňaťou a zalejte zálievkou z octu, horčice a oleja,

Zloženie

Ryža basmati dlhozrnná lúpaná *.

*Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.

Alergény

Môže obsahovať stopy lepku, arašidov, sóje, orechov a sezamu.

Skladovanie

Skladujte pri teplote do 25 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70 %.

Detaily produktu
#35_003
Produkty v rovnakej kategórii: 16