BIO Quinoa biela Wolfberry, 500 g
  • BIO Quinoa biela Wolfberry, 500 g
  • BIO Quinoa biela Wolfberry, 500 g

BIO Quinoa biela Wolfberry, 500 g

#28_042

BIO Quinoa biela je ľahko stráviteľná a prirodzene bezlepková potravina. Hodí sa do polievok, kaší, šalátov, alebo ako príloha k mäsu. Obohatená o vlákninu.

3,30 €
s DPH
Množstvo
Posledné kusy na sklade

Popis

BIO Quinoa biela


Quinoa
, ktorej sa hovorí tiež mrlík čílsky, pochádza z Južnej Ameriky. Tradične tam po tisícročia patrila so zemiakmi a kukuricou k najdôležitejším potravinám. Rovnako ako používali Aztékovia pri svojich rituálnych obradoch chia semienka, tak bola súčasťou obradov Inkov práve quinoa.


Quinoa vyniká, rovnako ako ryža, naozaj jednoduchou prípravou. Je bezlepková, takže ju môžu konzumovať aj celiatikov, má výbornú chuť, nenadúva a je ľahko stráviteľná. Môžete ju nahradiť kuskusom, alebo ryžou. Výborne sa hodí pripravená nielen ako príloha k mäsu, ale aj na sladko, alebo len so zeleninou.


Oproti bežným obilninám vyniká quinoa širokým spektrom stopových prvkov, vitamínov, ale aj viac ako 14 % bielkovín a 7 % vlákniny. Obsiahnuté bielkoviny sú podobné sójovým, vďaka tomu je quinoa často vyhľadávaná vegánov a vegetariánov.

Wolfberry BIO Quinoa je v BIO kvalite. Varí sa podobne ako ryža v pomere 1:2 dielom vody. Asi po 15 minútach získate výbornú základnú surovinu ľahko orieškovej chuti a mierne chrumkavé štruktúry. Tú môžete používať buď ako prílohu k pokrmom, zátrepku do polievok, alebo ju primiešať k šalátom, zapiecť spolu so zeleninou, urobiť z nej "karbonátky" – vo fantázii sa medze nekladú.

Výhody:

  • jednoduchá príprava
  • bezlepková
  • nenadúva
  • ľahko stráviteľná

Príprava

Varte cca 20 min. v osolenej vode.

Zloženie

Quinoa biela BIO 100 %.

Alergény

Bez alergénov.

Skladovanie

Skladujte v suchu a tme.

Detaily produktu
#28_042
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:
Produkty v rovnakej kategórii: 16