Wolfberry BIO Pohánkové vločky 250 g
  • Wolfberry BIO Pohánkové vločky 250 g
  • Wolfberry BIO Pohánkové vločky, nutričné hodnoty

BIO Pohánkové vločky - Wolfberry

#28_028

BIO Pohánkové vločky sú ľahko stráviteľné, jednoduchá príprava a prirodzene bezlepková potravina. Obohatené o bielkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály.

Hmotnosť
1,80 €
s DPH
Množstvo
Skladom

Popis

Skvelý zdroj vlákniny


Pohánka
býva často mylne priraďovaná k obilninám, hoci patrí do čeľade stavikrvovitých. Je to dané tým, že má podobne múčne zrná ako obilie. Na rozdiel od nich neobsahuje lepok, takže je to vynikajúca potravina pre osoby trpiace celiakiou.


Pohánka sa od pradávna u nás teší veľkej obľube. Pohánkové vločky, rovnako ako celé zrná, sú dobrým zdrojom vlákniny, ktorá má schopnosť viazať vodu. Vďaka tomu zrýchľuje priechod odpadových látok hrubým črevom a zmäkčuje natrávené jedlo v žalúdku a črevách. Pohánka je ale dôležitá predovšetkým preto, že obsahuje rutín, ktorý má preukázateľne priaznivý vplyv na celý cievny systém.


Pohánkové vločky sa vyrábajú zo zŕn pohánky, ktoré sú naparované a šetrne lisované na výšku okolo 0,5 mm a následne sušené. Naparovanie pohánkových zŕn je veľmi dôležité preto, že sa potom zrná pri lisovaní nerozpadávajú. Pohánkové vločky obsahujú mimo rutínu, ktorý posilňuje kardiovaskulárny systém, aj celý rad vitamínov a minerálov. Za zmienku určite stojí fosfor, ktorého je v 100 g viac ako 50 % referenčnej hodnoty príjmu, horčík s viac ako 60% a niacín s takmer 50 % referenčnej hodnoty príjmu.


Wolfberry pohánkové vločky sú vyrobené z pohánky pestované v BIO kvalite. Výborne sa hodí ako základná surovina na prípravu pohánkovej kaše alebo ako závarka do polievok. V kombinácii so sušeným ovocím, rôznymi orechmi, semenami a prípadne i medom z pohánkových vločiek urobíte aj perfektné müsli, ktoré skvele chutí s bielym jogurtom.

Výhody:

  • ľahko stráviteľné
  • bez obsahu lepku
  • zdroj vlákniny
  • obohatené o vitamíny a minerály
  • vhodné pre vegánov a vegetariánov

Zloženie

Pohánkové vločky BIO 100 %.

Upozornenie

Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať stopové množstvo lepku.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_028
Produkty v rovnakej kategórii: 50

Kód: #13_094

Značka: Amix Nutrition

PeAmix - Amix Nutrition

PeAmix je prírodné arašidové maslo bez pridaného cukru a soli. Arašidové maslo je veľmi chutné a je prirodzeným zdrojom bielkovín, sacharidov a tukov.

Cena 10,86 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_007

Značka: Altevita

Para orechy - Altevita

Para orechy sú bohaté na bielkoviny, zdravé tuky, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín E, minerály, ako horčík, selén, fosfor, železo, zinok.

Cena 15,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #35_018

Značka: CountryLife

Kuskus - Countrylife

Kuskus bezvaječné cestoviny zo sušenej pšeničnej krupice. Ich výhodou je ľahká a rýchla príprava a univerzálnosť použitia. Náhrada cestovín alebo ryže.

Cena 1,80 €
Viac
Skladom

Kód: #32_012

Značka: Altevita

BIO Kurkuma - Altevita

BIO Kurkuma Silný antioxidant. Vhodná hlavne v prevencii rakovinových ochorení, má totiž schopnosť zabrániť rakovinotvorným procesom.

Cena 2,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]