BIO Pohánková múka Wolfberry 400 g
  • BIO Pohánková múka Wolfberry 400 g
  • BIO Pohánková múka Wolfberry, nutričné hodnoty

BIO Pohánková múka - Wolfberry

#28_026

BIO Pohánková múka je prirodzene bezlepková múka vhodná nielen pre celiatikov. Bohatý zdroj vlákniny, vitamínov a minerálov.

Hmotnosť
2,60 €
s DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Zdroj vlákniny, vitamínov a minerálov


BIO Pohánková múka
sa vyrába zo zŕn Fagophyrum sp. Táto rastlina sa radí do čeľade stavikrvovitých a hoci to nie je obilnina, býva medzi obilninami, vďaka svojim múčnym zrnám. V súčasnosti dochádza po celom svete k veľkému rozvoju pri pestovaní pohánky a to predovšetkým pre jej vysoké nutrične a dietetické hodnoty.

Pohánka je významným zdrojom vlákniny, minerálnych látok a vitamínov, z nich najmä vitamínov radu B a vitamínu E. Obsiahnutý rutín, ktorému sa hovorí aj vitamín P, napomáha okrem iného aj správnej funkcii kardiovaskulárneho systému. Účinky rutinu zvýšite, ak s ním budete zároveň konzumovať surové ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú dostatočné množstvo vitamínu C.

Pohánková múka sa dá použiť ako pri pečení, tak pri varení. Pri zmiešaní s inou múkou krásne zvýrazní chuť pokrmov a pečiva.

Vďaka tomu, že v nej nie je obsiahnutý lepok, klasické koláče z nej neurobíte. Túto malú nepríjemnosť môžete vyriešiť pridaním xantánovej gumy, ktorá pomáha zlepšovať nielen vlastnosti cesta, ale aj pečivo s ňou bude oveľa dlhšie krehké a bude vám pomalšie vysychať.

Výhody:

  • prirodzené bezlepková
  • skvelý zdroj vlákniny
  • obohatená o vitamíny a minerály

Zloženie

Jemná múka mletá z celých zŕn pohánky BIO 100 %.

Alergény

Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať jeho stopové množstvo.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_026
Produkty v rovnakej kategórii: 50

Kód: #13_094

Značka: Amix Nutrition

PeAmix - Amix Nutrition

PeAmix je prírodné arašidové maslo bez pridaného cukru a soli. Arašidové maslo je veľmi chutné a je prirodzeným zdrojom bielkovín, sacharidov a tukov.

Cena 10,86 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_007

Značka: Altevita

Para orechy - Altevita

Para orechy sú bohaté na bielkoviny, zdravé tuky, omega-3 mastné kyseliny, vitamíny skupiny B, vitamín E, minerály, ako horčík, selén, fosfor, železo, zinok.

Cena 15,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_008

Značka: Altevita

Quinoa - Altevita

Quinoa je ideálna pre každého, kto sa rozhodol zdravo stravovať. Výborná alternatíva k ryži, kuskusu, vyniká svojou jednoduchou prípravou.

Cena 2,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_012

Značka: Altevita

BIO Kurkuma - Altevita

BIO Kurkuma Silný antioxidant. Vhodná hlavne v prevencii rakovinových ochorení, má totiž schopnosť zabrániť rakovinotvorným procesom.

Cena 2,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #35_018

Značka: CountryLife

Kuskus - Countrylife

Kuskus bezvaječné cestoviny zo sušenej pšeničnej krupice. Ich výhodou je ľahká a rýchla príprava a univerzálnosť použitia. Náhrada cestovín alebo ryže.

Cena 1,80 €
Viac
Skladom

Kód: #32_009

Značka: Altevita

Chia semienka - Altevita

Chia semienka sú skvelým doplnkom pre športovcov, vegetariánov, vegánov, osoby s nadváhou, pre dojčatá, malé deti a tiež tehotné a dojčiace ženy.

Cena 2,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]