BIO Pohánková múka Wolfberry 400 g
  • BIO Pohánková múka Wolfberry 400 g
  • BIO Pohánková múka Wolfberry, nutričné hodnoty

BIO Pohánková múka - Wolfberry

#28_026

BIO Pohánková múka je prirodzene bezlepková múka vhodná nielen pre celiatikov. Bohatý zdroj vlákniny, vitamínov a minerálov.

Hmotnosť
2,60 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

Zdroj vlákniny, vitamínov a minerálov


BIO Pohánková múka
sa vyrába zo zŕn Fagophyrum sp. Táto rastlina sa radí do čeľade stavikrvovitých a hoci to nie je obilnina, býva medzi obilninami, vďaka svojim múčnym zrnám. V súčasnosti dochádza po celom svete k veľkému rozvoju pri pestovaní pohánky a to predovšetkým pre jej vysoké nutrične a dietetické hodnoty.

Pohánka je významným zdrojom vlákniny, minerálnych látok a vitamínov, z nich najmä vitamínov radu B a vitamínu E. Obsiahnutý rutín, ktorému sa hovorí aj vitamín P, napomáha okrem iného aj správnej funkcii kardiovaskulárneho systému. Účinky rutinu zvýšite, ak s ním budete zároveň konzumovať surové ovocie a zeleninu, ktoré obsahujú dostatočné množstvo vitamínu C.

Pohánková múka sa dá použiť ako pri pečení, tak pri varení. Pri zmiešaní s inou múkou krásne zvýrazní chuť pokrmov a pečiva.

Vďaka tomu, že v nej nie je obsiahnutý lepok, klasické koláče z nej neurobíte. Túto malú nepríjemnosť môžete vyriešiť pridaním xantánovej gumy, ktorá pomáha zlepšovať nielen vlastnosti cesta, ale aj pečivo s ňou bude oveľa dlhšie krehké a bude vám pomalšie vysychať.

Výhody:

  • prirodzené bezlepková
  • skvelý zdroj vlákniny
  • obohatená o vitamíny a minerály

Zloženie:

Jemná múka mletá z celých zŕn pohánky BIO 100 %.

Alergény:

Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať jeho stopové množstvo.

Skladovanie:

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_026
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód: #28_029

Značka: Wolfberry

Ľanová múka - Wolfberry

Odtučnená ľanová múka, ktorú ocenia celiatici, vegáni, ale aj aktívni športovci. Ľanové semienko obohatí jedálniček o potrebné bielkoviny a vlákninu.

Cena 1,80 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]