Najnovší článok

Vyhľadávanie

  BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl
  • BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl

  BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl

  #32_008

  BIO Organic Spirulina zdroj živín obsahujúci vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

  18,50 €
  S DPH
  Množstvo
  Vypredané

  Popis

  Spirulina vynikajúci zdroj živín


  Spirulina
  je jednobunková riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z najvýživnejších a najkomplexnejších prírodných potravín. V minulosti slúžila ako zdroj výživy mnohým civilizáciám. Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín.

  Spirulina je ideálnym doplnkom výživy pri redukčných diétach a vynikajúcim zdrojom živín (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus) pre deti aj dospelých. Spirulina je vhodnou doplnkovou výživovou potravinou pre alergikov (vhodné zaradiť aj do jedálnička detí hlavne pri peľových sezónnych alergiách). Pomáha pri potláčaní produkcie histamínu a zmierňuje tým prejavy alergií.  VIAC O SPIRULINE

  Zdroj bielkovín

  Spirulina predstavuje bohatý, kompletný a ľahko stráviteľný zdroj bielkovín. Obsahuje 18 aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Podľa štúdií má spirulina veľmi vysoký pomer účinnosti proteínov (PER), čo znamená, že vaše telo dokáže efektívne využívať tieto aminokyseliny. Proteín v spiruline je štyrikrát viac absorbovateľný ako napríklad bielkoviny v hovädzom mäse.

  Chudokrvnosť

  Už v priebehu mesiaca užívania významne prispieva k nárastu počtu červených krviniek, pretože obsahuje všetky živiny, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu (železo, chlorofyl, bielkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listovej).

  Imunita

  Spirulina posilňuje imunitný systém. Vďaka beta-karoténu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáha zlepšiť stav všetkých orgánov, ktoré sa podieľajú na imunite – pečeň, kostná dreň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.

  Pečeň a detoxikácia

  Užívaním spiruliny dochádza v priebehu niekoľkých týždňov k výraznému zlepšeniu stavu pečene (zaťaženie žltačkou, alkoholom, liekmi a pod.). Spirulina naviac podporuje vylučovanie toxínov, vrátane ťažkých kovov ako sú olovo, kadmium, ortuť a pod. V rámci detoxikácie pečene pomáha čistiť aj obličky a krv a je tiež silným alkalizátorom.

  Redukcia hmotnosti

  Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prostriedky na podporu chudnutia. Je totiž koncentrovaným zdrojom aminokyselín a sacharidov, ktoré sa rýchle vstrebávajú do krvného riečišťa. Hypotalamus totiž vysiela signály hladu práve v momente, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín. Tým, že spirulina pomáha udržovať stálu koncentráciu týchto látok, mozog nezačne signalizovať hlad ani v momente, keď je žalúdok prázdny.

  Práve nedostatok nutrientov často spôsobuje „vlčí hlad“. Pokiaľ má telo nedostatok živín, má tendenciu prechádzať na „úsporný režim“, teda spomaľovať metabolické procesy v organizme. To spôsobuje rýchlejšie priberanie hmotnosti.

  Rakovina

  Spirulina hrá podstatnú úlohu v prevencii a liečbe nádorových ochorení. Pomáha zlepšiť funkciu imunitného systému po chemoterapii a rádioterapii.

  Senilita

  Spirulina je veľmi nápomocná pre osoby vo vyššom veku, kedy je častý úbytok mozgovej kapacity. Práve spirulina pomáha príjmom a vstrebávaním živín, čím sa výrazne zlepšujú mozgové funkcie a to hlavne oblasť motorického učenia.

  Pamäť a koncentrácia

  Spirulina je bohatá na vitamín B6 a železo, ktoré podporujú koncentráciu, učenie a pamäť. Štúdie ukázali, že spirulina má vysoký neuroprotektívny účinok, preto je vhodné užívať ju u študentov a mentálne náročných povolaniach.

  Výkon

  Okrem lepšieho spaľovania tukov užívanie spiruliny zvyšuje výkon.

  Srdcovo-cievny systém

  V mnohých vedeckých štúdiách sa ukázalo, že spirulina zvyšuje elasticitu ciev. Osoby užívajúce spirulinu vykazovali znížený celkový cholesterol, lepší HDL a znížený krvný tlak.

  Tehotenstvo a kojenie

  Väčšina zdrojov uvádza, že je spirulinu je možné užívať v tehotenstve aj počas kojenia. Odporúča sa, aby ste sa poradili so svojim ošetrujúcim lekárom.

  Odporučené dávkovanie

  Optimálna udržiavacia dávka sú 3 g denne (15 tabliet). Dávku je možné zdvojnásobiť v prípade, že si robíte detoxikačnú kúru (napr. 1 mesiac). U detí (nad 3 roky) je dávka polovičná, resp. štvrtinová. Spirulina je vhodná na dlhodobú konzumáciu.

  Detaily produktu
  #32_008

  100% Organic Spirulina platensis.

  NUTRIČNÉ HODNOTY

  Veľkosť dennej dávky: 15 tbl

  100 g

  RVH (%)*

  Energia

  1436 kJ

  350 kcal

  -

  Tuky

  z toho nasýtené mastné kyseliny

  5,5 g

  2,6 g

  -

  -

  Sacharidy

  z toho cukry

  18 g

  3,1 g

  -

  -

  Vláknina

  7,2 g

  -

  Bielkoviny

  65,7 g

  -

  Soľ

  0 g

  -

  VITAMÍNY A MINERÁLY

  Vitamín B12

  0,16 mg

  -

  Vitamín B6

  18,4 mg

  -

  Vitamín B2

  3,6 mg

  -

  Vitamín B1

  2,4 mg

  -

  Vitamín D

  0,24 mg

  -

  Vitamín C

  10,1 mg

  -

  Chlorofyl

  1038 mg

  -

  Železo

  82,7 mg

  -

  Jód

  1,8 mg

  -

  Draslík

  1363 mg

  -

  Vápnik

  270 mg

  -

  Horčík

  195 mg

  -

  * Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).