Najnovší článok

Vyhľadávanie

BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl
  • BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl

BIO Organic Spirulina Altevita, 640 tbl

#32_008

BIO Organic Spirulina zdroj živín obsahujúci vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus.

18,50 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Spirulina vynikajúci zdroj živín


Spirulina
je jednobunková riasa žijúca v teplých, alkalických a sladkých vodách. Je jednou z najvýživnejších a najkomplexnejších prírodných potravín. V minulosti slúžila ako zdroj výživy mnohým civilizáciám. Patrí medzi modrozelené riasy, okrem chlorofylu totiž obsahuje aj modré farbivo fytocyanín.

Spirulina je ideálnym doplnkom výživy pri redukčných diétach a vynikajúcim zdrojom živín (vitamíny, minerály, aminokyseliny, antioxidanty a aktívne enzýmy, ktoré blahodarne pôsobia na ľudský organizmus) pre deti aj dospelých. Spirulina je vhodnou doplnkovou výživovou potravinou pre alergikov (vhodné zaradiť aj do jedálnička detí hlavne pri peľových sezónnych alergiách). Pomáha pri potláčaní produkcie histamínu a zmierňuje tým prejavy alergií.VIAC O SPIRULINE

Zdroj bielkovín

Spirulina predstavuje bohatý, kompletný a ľahko stráviteľný zdroj bielkovín. Obsahuje 18 aminokyselín vrátane všetkých esenciálnych aminokyselín. Podľa štúdií má spirulina veľmi vysoký pomer účinnosti proteínov (PER), čo znamená, že vaše telo dokáže efektívne využívať tieto aminokyseliny. Proteín v spiruline je štyrikrát viac absorbovateľný ako napríklad bielkoviny v hovädzom mäse.

Chudokrvnosť

Už v priebehu mesiaca užívania významne prispieva k nárastu počtu červených krviniek, pretože obsahuje všetky živiny, ktoré sú dôležité pre krvotvorbu (železo, chlorofyl, bielkoviny, vitamín E, B12 a kyseliny listovej).

Imunita

Spirulina posilňuje imunitný systém. Vďaka beta-karoténu, chlorofylu, vitamínu B6 a železu pomáha zlepšiť stav všetkých orgánov, ktoré sa podieľajú na imunite – pečeň, kostná dreň, mandle, lymfatické uzliny, brzlík a slezina.

Pečeň a detoxikácia

Užívaním spiruliny dochádza v priebehu niekoľkých týždňov k výraznému zlepšeniu stavu pečene (zaťaženie žltačkou, alkoholom, liekmi a pod.). Spirulina naviac podporuje vylučovanie toxínov, vrátane ťažkých kovov ako sú olovo, kadmium, ortuť a pod. V rámci detoxikácie pečene pomáha čistiť aj obličky a krv a je tiež silným alkalizátorom.

Redukcia hmotnosti

Spirulina patrí medzi najúčinnejšie prostriedky na podporu chudnutia. Je totiž koncentrovaným zdrojom aminokyselín a sacharidov, ktoré sa rýchle vstrebávajú do krvného riečišťa. Hypotalamus totiž vysiela signály hladu práve v momente, keď v krvi klesne hladina cukrov a aminokyselín. Tým, že spirulina pomáha udržovať stálu koncentráciu týchto látok, mozog nezačne signalizovať hlad ani v momente, keď je žalúdok prázdny.

Práve nedostatok nutrientov často spôsobuje „vlčí hlad“. Pokiaľ má telo nedostatok živín, má tendenciu prechádzať na „úsporný režim“, teda spomaľovať metabolické procesy v organizme. To spôsobuje rýchlejšie priberanie hmotnosti.

Rakovina

Spirulina hrá podstatnú úlohu v prevencii a liečbe nádorových ochorení. Pomáha zlepšiť funkciu imunitného systému po chemoterapii a rádioterapii.

Senilita

Spirulina je veľmi nápomocná pre osoby vo vyššom veku, kedy je častý úbytok mozgovej kapacity. Práve spirulina pomáha príjmom a vstrebávaním živín, čím sa výrazne zlepšujú mozgové funkcie a to hlavne oblasť motorického učenia.

Pamäť a koncentrácia

Spirulina je bohatá na vitamín B6 a železo, ktoré podporujú koncentráciu, učenie a pamäť. Štúdie ukázali, že spirulina má vysoký neuroprotektívny účinok, preto je vhodné užívať ju u študentov a mentálne náročných povolaniach.

Výkon

Okrem lepšieho spaľovania tukov užívanie spiruliny zvyšuje výkon.

Srdcovo-cievny systém

V mnohých vedeckých štúdiách sa ukázalo, že spirulina zvyšuje elasticitu ciev. Osoby užívajúce spirulinu vykazovali znížený celkový cholesterol, lepší HDL a znížený krvný tlak.

Tehotenstvo a kojenie

Väčšina zdrojov uvádza, že je spirulinu je možné užívať v tehotenstve aj počas kojenia. Odporúča sa, aby ste sa poradili so svojim ošetrujúcim lekárom.

Odporučené dávkovanie

Optimálna udržiavacia dávka sú 3 g denne (15 tabliet). Dávku je možné zdvojnásobiť v prípade, že si robíte detoxikačnú kúru (napr. 1 mesiac). U detí (nad 3 roky) je dávka polovičná, resp. štvrtinová. Spirulina je vhodná na dlhodobú konzumáciu.

Detaily produktu
#32_008

100% Organic Spirulina platensis.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť dennej dávky: 15 tbl

100 g

RVH (%)*

Energia

1436 kJ

350 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

5,5 g

2,6 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

18 g

3,1 g

-

-

Vláknina

7,2 g

-

Bielkoviny

65,7 g

-

Soľ

0 g

-

VITAMÍNY A MINERÁLY

Vitamín B12

0,16 mg

-

Vitamín B6

18,4 mg

-

Vitamín B2

3,6 mg

-

Vitamín B1

2,4 mg

-

Vitamín D

0,24 mg

-

Vitamín C

10,1 mg

-

Chlorofyl

1038 mg

-

Železo

82,7 mg

-

Jód

1,8 mg

-

Draslík

1363 mg

-

Vápnik

270 mg

-

Horčík

195 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).