BIO Lieskové orechy - Wolfberry

#28_048

Dobrý zdroj nenasýtených mastných kyselín, bielkovín a vitamínov rozpustných v tukoch. Nepražené, nesolené, v BIO kvalite.

Hmotnosť
2,20 €
s DPH
Množstvo
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Popis

Lieskové orechy sú neuveriteľne zdravou potravinou, ktorá je ľahko dostupná. Pôsobí preventívne ako ochrana pred kardiovaskulárnymi chorobami, znižujú "zlý" cholesterol a prispievajú k zlepšovaniu krvotvorby v kostnej dreni.

Lieskové orechy obsahujú vlákninu, vitamín C, D, E, K, B1 a B6, zo stopových prvkov je v nich najviac zastúpený draslík, fosfor, vápnik, síra, horčík, fosfor, železo, zinok mangán a bór. Z hľadiska výživy je ale najvýznamnejšie to, že obsahujú veľké množstvo nenasýtených mastných kyselín a kvalitných bielkovín.

U orechov je všeobecne zdôrazňovaný význam nenasýtené mastné kyseliny alfa-linolénovej a antioxidačná kapacita. Napríklad v USA schválil Úrad pre potraviny a liečivá, že v prípade orechov možno na obale uviesť tvrdenia o tom, že pri dennej konzumácii 42,5 g priaznivo pôsobí proti kardiovaskulárnym chorobám.

Lieskové orechy sa konzumujú buď surové, alebo sa môžu upražiť. Hodia sa výborne do sladkého pečiva, domáceho müsli, alebo na dochutenie cereálnych kaší.

Zloženie:
Jadrá lieskových orechov BIO 100 %.

Alergény: Orechy.

Skladovanie:
Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_048
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód: #28_029

Značka: Wolfberry

Ľanová múka - Wolfberry

Odtučnená ľanová múka, ktorú ocenia celiatici, vegáni, ale aj aktívni športovci. Ľanové semienko obohatí jedálniček o potrebné bielkoviny a vlákninu.

Cena 1,80 €
Viac
Skladom [1-3 prac. dní]