• Novinka
BIO Kešu orechy Wolfberry, 500 g
  • BIO Kešu orechy Wolfberry, 500 g

BIO Kešu orechy Wolfberry, 500 g

#28_046

BIO Kešu orechy vynikajúca nepražená a nesolená pochúťka vhodná k priamej konzumácii, chrumkavé a majú jemnú chuť. Obohatené o vitamíny, minerály a vlákninu.

9,95 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

Kešu orechy obohatené o vitamíny a minerály


BIO Kešu orechy 
sú jedlé nažky ľadvinovníka západného (Anacardium occidentale). Tento až 12 metrov vysoký tropický strom má svoju pravlasť v severovýchodnej Brazílii a okrem kešu orieškov sa veľmi cení aj jeho drevo. Dnes je, vďaka portugalským moreplavcom, ktorí ho doviezli v 16. storočí do Indie a Mozambiku, rozšírený takmer po celom svete v suchých tropických oblastiach.

Na ľadvinovníku rastú zdužinatelé jedlé stopky, ktoré sú podobné hruškám a hovorí sa im "kešu jablko". Celé plody sa v oblastiach pestovania používajú na kŕmenie dobytka, ale pretože je dužina veľmi bohatá na vitamín C, tak slúži aj na výrobu štiav, kompótov, džemov a vína. V dolnej časti týchto nepravých plodov sa nachádza aj semeno obličkového tvaru, ktoré sú po celom svete známe ako kešu orechy.

Kešu orechy

Nie je možné v obchodoch kúpiť v škrupinách, pretože vnútro škrupín obsahuje lepkavý olej kardol, ktorý musí byť z orieškov komplikovane, ale starostlivo odstránené. Tento olej sa využíva pri priemyselnej výrobe insekticídov a lakov. Pretože sa jedná o pomerne náročnú procedúru, patria práve tieto orechy na trhu k tým drahším.

Kešu orechy obsahujú menej tuku ako väčšina iných orechov, navyše asi 82 % týchto tukov sú nenasýtené mastné kyseliny. A aby toho nebolo málo, tak z týchto 82 % nenasýtených mastných kyselín patrí k mononenasýtenými. Okrem toho ale v kešu orieškoch nájdete aj pomerne značné množstvo pre organizmus dôležitého draslíka, horčíka alebo fosforu.

Kešu orechy sú krásne chrumkavé a majú jemnú chuť. Vďaka kvalitnému spracovaniu je možno konzumovať buď priamo, alebo ich pridávať do šalátov, dresingov a rôznych pečených, prípadne varených jedál. Vynikajúce sú tiež rozmixované napríklad s vodou, ružovou soľou, cesnakom a bylinkami.

Výhody:

  • vhodné na priamu konzumáciu
  • sú nepražené a nesolené
  • vysoký obsah bielkovín
  • obohatené o vitamíny a minerály

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_046
8594158035301

Kešu orechy 100 %, nepražené.

NUTRIČNÉ HODNOTY

BIO Kešu orechy

100 g

RVH (%)*

Energia

2433 kJ

582 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

44 g

7,8 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

27 g

5,9 g

-

-

Vláknina

3,3 g

-

Bielkoviny

18 g

-

Soľ

0,03 g

-

Vápnik

43 mg

-

Železo

5,03 mg

-

Horčík

258 mg

-

Fosfor

457 mg

-

Draslík

546 mg

-

Sodík

15 mg

-

Zinok

5,16 mg

-

Tiamín

0,312 mg

-

Riboflavín

0,187 mg

-

Niacín

1,599 mg

-

Vitamín B6

0,252 mg

-

Kyselina listová

68 µg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).

Produkty v rovnakej kategórii: 16