Najnovší článok

Vyhľadávanie

BIO Hrozienka Wolfberry, 500 g
  • BIO Hrozienka Wolfberry, 500 g

BIO Hrozienka Wolfberry, 500 g

#28_032_2

BIO Hrozienka je maškrta s vysokým obsahom energie, ktorú ocenia nielen športovci. Výborne sa hodí k priamej konzumácii alebo do ovsených vločiek.

4,45 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

BIO Hrozienka s vysokým obsahom energie, ktorú ocenia nielen športovci


Na rozdiel od cukríkov a podobných maškŕt prítomná vláknina v hrozienkach spomaľuje uvoľňovanie jednoduchých cukrov do krvi.


U hrozienok bola meraná tzv. ORAC hodnota, ktorá zisťuje antioxidačnú kapacitu potravín. Odporúčaná denná dávka je 5000 týchto jednotiek. 100 g hrozienok obsahuje 3406 ORAC. Zatiaľ čo rovnaké množstvo obsahuje brokolica 3083, alebo pomaranče majú 2103 jednotiek.


V hrozienkach je mimo iných látok obsiahnutý tiež inulín, ktorý má priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru. Tá vytvára vhodné podmienky pre prácu hrubého čreva a nepriamo tak bojuje proti jeho nádorovým ochoreniam.


Podľa najnovších prieskumov sa ukazuje, že v hrozienkach sa nachádza kyselina oleanolová. Spomaľuje a zastavuje rast Streptococcus mutant a Porphyromonas gingivalis. Práve tieto baktérie sú zodpovedné za zubný kaz a ochorenia ďasien. Fytochemikálie obsiahnuté v hrozienkach totiž zabraňujú tvorbe zubného povlaku, ktorý patrí k rizikovým faktorom pri tvorbe zubného kazu. Zatiaľ ale nebolo stanovené množstvo hrozienok, ktoré majú na toto zdravotné riziko vplyv.


Nesírené Wolfberry BIO hrozienka majú krásne sladučkou a plnú chuť, sú získané z ekologického poľnohospodárstva a nie sú konzervované oxidom siričitým ani siričitany. Výborne sa hodí k priamej konzumácii, do rôznych zmesí sušeného ovocia, ovsených vločiek, alebo na varenie a pečenie.

Výhody:

  • dodávajú rýchlo energiu
  • vhodné na priamu konzumáciu
  • na dochutenie ovsených vločiek alebo na pečenie

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_032_2
8594158041364

Hrozienka BIO 99,5 %, slnečnicový olej BIO 0,5 %.

NUTRIČNÉ HODNOTY

100 g

RVH (%)*

Energia

1448 kJ

346 kcal

-

Tuky

z toho nasýtené mastné kyseliny

0,4 g

0 g

-

-

Sacharidy

z toho cukry

79 g

59 g

-

-

Vláknina

5,2 g

-

Bielkoviny

2,9 g

-

Soľ

0,02 g

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).