BIO Hrozienka - Wolfberry 100 g
  • BIO Hrozienka - Wolfberry 100 g
  • BIO Hrozienka - Wolfberry, nutričné hodnoty

BIO Hrozienka - Wolfberry

#28_032

BIO Hrozienka je maškrta s vysokým obsahom energie, ktorú ocenia nielen športovci. Výborne sa hodí k priamej konzumácii alebo do ovsených vločiek.

Hmotnosť
0,90 €
s DPH
Množstvo
Skladom

Popis

BIO Hrozienka s vysokým obsahom energie, ktorú ocenia nielen športovci


Na rozdiel od cukríkov a podobných maškŕt prítomná vláknina v hrozienkach spomaľuje uvoľňovanie jednoduchých cukrov do krvi.


U hrozienok bola meraná tzv. ORAC hodnota, ktorá zisťuje antioxidačnú kapacitu potravín. Odporúčaná denná dávka je 5000 týchto jednotiek. 100 g hrozienok obsahuje 3406 ORAC. Zatiaľ čo rovnaké množstvo obsahuje brokolica 3083, alebo pomaranče majú 2103 jednotiek.


V hrozienkach je mimo iných látok obsiahnutý tiež inulín, ktorý má priaznivý vplyv na črevnú mikroflóru. Tá vytvára vhodné podmienky pre prácu hrubého čreva a nepriamo tak bojuje proti jeho nádorovým ochoreniam.


Podľa najnovších prieskumov sa ukazuje, že v hrozienkach sa nachádza kyselina oleanolová. Spomaľuje a zastavuje rast Streptococcus mutant a Porphyromonas gingivalis. Práve tieto baktérie sú zodpovedné za zubný kaz a ochorenia ďasien. Fytochemikálie obsiahnuté v hrozienkach totiž zabraňujú tvorbe zubného povlaku, ktorý patrí k rizikovým faktorom pri tvorbe zubného kazu. Zatiaľ ale nebolo stanovené množstvo hrozienok, ktoré majú na toto zdravotné riziko vplyv.


Nesírené Wolfberry BIO hrozienka majú krásne sladučkou a plnú chuť, sú získané z ekologického poľnohospodárstva a nie sú konzervované oxidom siričitým ani siričitany. Výborne sa hodí k priamej konzumácii, do rôznych zmesí sušeného ovocia, ovsených vločiek, alebo na varenie a pečenie.

Výhody:

  • dodávajú rýchlo energiu
  • vhodné na priamu konzumáciu
  • na dochutenie ovsených vločiek alebo na pečenie

Zloženie

Hrozienka BIO 99,5 %, slnečnicový olej BIO 0,5 %.

Skladovanie

Uchovajte na tmavom a suchom mieste.

Detaily produktu
#28_032
Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Kód: #11_008

Značka: BioTechUSA

Zero Bar - BioTechUSA

Zero Bar od BioTechUSA s vysokým obsahom bielkovín s množstvom príchutí. Obohatená o vitamín E, prispieva k rastu svalov a udržaniu zdravých kostí.

Cena 1,90 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]
Produkty v rovnakej kategórii: 50

Kód: #11_138

Značka: BioTechUSA

Protein Cream - BioTechUSA

Protein Cream je skvelá kakaová nátierka s lieskovými orieškami, srvátkovým proteínom, bez pridaného cukru, palmového oleja a konzervantov, so sladidlom.

Cena 9,90 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_008

Značka: Altevita

Quinoa - Altevita

Quinoa je ideálna pre každého, kto sa rozhodol zdravo stravovať. Výborná alternatíva k ryži, kuskusu, vyniká svojou jednoduchou prípravou.

Cena 2,30 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #32_009

Značka: Altevita

Chia semienka - Altevita

Chia semienka sú skvelým doplnkom pre športovcov, vegetariánov, vegánov, osoby s nadváhou, pre dojčatá, malé deti a tiež tehotné a dojčiace ženy.

Cena 2,00 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]