• Vypredané
BCAA Complex Scitec Nutrition, 300 g
  • BCAA Complex Scitec Nutrition, 300 g

BCAA Complex Scitec Nutrition, 300 g

#12_034

BCAA Complex obsahuje leucín, izoleucín a valín v pomere 8:1:1, s príchuťou citrónu. Užívaním vo forme nápoja sa dokáže rýchlejšie vstrebať, než formula vo vorme tabliet.

18,90 €
S DPH
Množstvo
Vypredané

Popis

BCAA obohatené o vitamín B6


BCAA Complex sú BCAA aminokyseliny s dominantným leucínom. Ak hľadáte práve takýto výrobok, našli ste ho! Vzorec je obohatený o anabolické aminokyseliny a vitamín B6. Rast a ochrana svalov v jednej dávke.

Vzorec komplexu BCAA je založený na skupine aminokyselín BCAA. Ide o esenciálne aminokyseliny, ktoré sú kľúčovou súčasťou výživy pre kulturistiku. Telo ich nedokáže syntetizovať, ale môže ich získať z potravy alebo výživových doplnkov. BCAA nie sú len dôležité: tvoria 35 % všetkých aminokyselín vo svalových bielkovinách, ovplyvňujú syntézu bielkovín, chránia svaly pred katabolizmom a urýchľujú anabolizmus.

BCAA sú zložené z leucínu, valínu, izoleucínu. Najsilnejšou anabolickou látkou medzi nimi je leucín. Je zodpovedný za rast svalovej hmoty a syntézu bielkovín.

Štandardné produkty BCAA zvyčajne obsahujú leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1, ale na trh vstúpil nový štandard kvality. Podiel je 8:1:1 s prevahou leucínu.


S týmto podielom nemusíte zvyšovať dávkovanie samotného produktu, už získate správne množstvo leucínu. A to znamená kvalitu za rozumnú cenu. Plus, BCAA Complex nekončí u samotných BCAA. Je obohatený o účinné látky: na ochranu svalovej hmoty pred katabolizmom a na rýchle zotavenie.

Glutamín je jednou z najobľúbenejších zložiek medzi športovcami. Urýchľuje regeneráciu, chráni pred katabolizmom, je nevyhnutný pre syntézu energie a rastového hormónu. Glutamín je dôležitý pre rýchle spracovanie živín, ktoré je také dôležité pri intenzívnom cvičení.

Alanin spolu s BCAA bojuje proti únave vďaka svojej schopnosti transformovať glukózu na energiu. Viac energie znamená viac sily počas a po tréningu,

Vitamín B6 je najdôležitejším vitamínom: zvyšuje hladinu energie, zmierňuje únavu, posilňuje imunitný systém a normalizuje nervový systém. Rovnako ako glutamín je nevyhnutný pre normálny metabolizmus bielkovín a glykogénu.

VIAC O BCAA

Výhody:

  • pomer BCAA 8:1:1
  • 4000 mg leucínu v jednej dávke
  • podporuje rast svalov
  • dlhodobý anabolizmus
  • ochrana svalov pred katabolizmom
  • rýchle zotavenie
  • rast ukazovateľov sily, vytrvalosti
  • rýchlo sa vstrebáva
  • žiadne vedľajšie účinky

Odporúčané dávkovanie

Užívajte 1 dávku (10 g - jedna dávkovacia lyžička) prášku BCAA Complex, rozpusteného aspoň v 300 ml vody. Pre dosiahnutie správnej rozpustnosti zložiek, nechajte nápoj trochu odstáť. Užívajte v čase tréningu, počas tréningu, alebo na súťažiach. Je možné kedykoľvek prijať aj extra dávku v čase potreby doplniť aminokyseliny a keď nedošlo k naplneniu zásob leucínu prijatou celodennou stravou. (napr. každé 3 hodiny).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou vyváženej, rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu. Skladujte mimo dosahu detí.

Skladovanie

Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.

Detaily produktu
#12_034
5999100008083

Citrón
L-leucín, dextróza, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, citrónová aróma, L-izoleucín, L-valín, sladidlá: acesulfám-K, sukralóza, L-alanín, L-glutamín, farbivo: riboflavín, pyridoxín-hydrochlorid.

Alergény
Produkt môže obsahovať stopy mlieka, lepku, sóje, arašidov, lieskových orieškov, rýb, a morských plodov.

NUTRIČNÉ HODNOTY

Veľkosť 1 dávky: 10 g

10 g

RVH (%)*

Kalórie

kalórie z tuku

10 kcal

0 kcal

-

-

Sacharidy

2,4 g

-

Cukry

2,4 g

-

L-leucín

4000 mg

-

L-izoleucín

500 mg

-

L-valín

500 mg

-

L-alanín

125 mg

-

L-glutamín

125 mg

-

Vitamín B6

1,7 mg

-

* Referenčná výživová hodnota. Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ/2000 kcal).