Scitec Nutrition BCAA Complex 300 g
 • Scitec Nutrition BCAA Complex 300 g
 • Scitec Nutrition BCAA Complex, nutričné hodnoty

BCAA Complex - Scitec Nutrition

#12_077

BCAA komplex obohatený o vitamín B6 s príchuťou citrónu. Prispieva k normálnej činnosti imunitného systému. Podporuje budovanie svalovej hmoty.

Príchuť
Hmotnosť
15,59 €
s DPH
Množstvo
Skladom [1-3 prac. dní]

Popis

BCAA obohatené o vitamín B6 


Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom (BCAA), menovite leucín, izoleucín a valín, tvoria dôležitú skupinu aminokyselín. Aminokyseliny BCAA patria pre ľudské telo medzi 9 esenciálnych aminokyselín z toho dôvodu, že si ich samo nedokáže vytvoriť. Jediným zdrojom týchto aminokyselín je naša každodenná strava a doplnky výživy.


Aminokyseliny s rozvetveným reťazcom tvoria viac než 35% zásob esenciálnych aminokyselín vo svalových bielkovinách. Leucín, izoleucín a valín, sú nenahraditeľnými aminokyselinami, ktoré môžeme zabezpečiť z rozličných zdrojov potravy bielkovinového charakteru. Klasické BCAA produkty obsahujú leucín, izoleucín a valín v typickom pomere 2:1:1.


Novým štandardom pri BCAA produktoch na trhu je ale dominantný pomer leucínu, 8:1:1, v porovnaní s ostatnými aminokyselinami s rozvetveným reťazcom. Pri tomto pomere už nie je potrebné pre zabezpečenie vyššieho príjmu leucínu dávku ďalej zvyšovať.


BCAA COMPLEX formula sa ale nezastaví len pri novom pomere BCAA aminokyselín. Pre zlepšenie komplexnosti BCAA COMPLEX obsahuje aj aminokyselinu l-alanín, ktorá zaostáva čo sa týka pomeru obsahu v živočíšnych bielkovinách len za leucínom. L-alanín sa vyskytuje vo veľkej miere hlavne v mäse.

VIAC O BCAA

Vitamín B6 prispieva k:

 • regulácii hormonálnej aktivity 
 • normálnej tvorbe energie výmenou látok 
 • tlmeniu vyčerpanosti a pocitu únavy 
 • normálnej činnosti imunitného systému 
 • správnemu metabolizmu bielkovín a glykogénu
 • správnej tvorbe červených krviniek

Výhody: 

 • znižuje únavu 
 • zlepšuje regeneráciu 
 • podporuje budovanie svalovej hmoty

Odporúčané dávkovanie:

Zmiešajte 1 dávku (10 g) v 300 ml vody. Pre dosiahnutie správnej rozpustnosti zložiek, nechajte nápoj trochu odstáť. Užívajte v čase tréningu. Je možné kedykoľvek prijať aj extra dávku v čase potreby doplniť aminokyseliny a keď nedošlo k naplneniu zásob leucínu prijatou celodennou stravou. (napr. každé 3 hodiny).

Zloženie:

L-leucín, dextróza, regulátor kyslosti: kyselina citrónová, citrónová aróma, L-izoleucín, L-valín, sladidlá: acesulfám-K, sukralóza, L-alanín, L-glutamín, farbivo: riboflavín, pyridoxín-hydrochlorid.

Alergény:

Môže obsahovať stopy mliečnych, sójových, vaječných bielkovín, gluténu, arašidov, lieskových orieškov, rýb a morských plodov.

Upozornenie:

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je náhradou vyváženej, rozmanitej stravy a zdravého životného štýlu.

Skladovanie:

Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí.

Detaily produktu
#12_077
8 ďalších produktov v rovnakej kategórii:

Kód: #11_053

Značka: BioTechUSA

AAKG 1000 - BioTechUSA

AAKG 1000 zlepšuje „napumpovanie“ svalov a tým sa do svalu dostane viac stavebných látok, ktoré zabezpečia lepší výkon počas tréningu.

Cena 15,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #27_019

Značka: Nutrend

BCAA 2:1:1 - Nutrend

Aminokyseliny L-leucín, L-izoleucín, L-valín vo vyváženom pomere 2:1:1. Obsah BCAA v každej tablete je 1000 mg. Zlepšenie regenerácie po fyzickom výkone.

Cena 23,70 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #11_066

Značka: BioTechUSA

L-Tyrosine - BioTechUSA

Tyrozín je neesenciálna aminokyselina, telo je schopné ju produkovať, aj keď vo veľmi malom množstve, z esenciálnej aminokyseliny fenylalanínu.

Cena 12,95 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]

Kód: #11_055

Značka: BioTechUSA

BCAA 3D - BioTechUSA

BCAA 3D obsahujú aminokyseliny leucín, izoleucín a valín v pomere 2:1:1. Podporujú rast a regeneráciu svalovej hmoty. Znižujú únavu a vyčerpanie.

Cena 11,50 €
Viac
Na externom sklade [5-8 prac. dní]